10.mistrovské utkání – muži

VTJ Rapid Liberec – Sokol Doubí 2:2 (0:1)

 

V neděli jsme za úmorného vedra zajížděli do Pavlovic, kde hraje své zápasy městský rival VTJ Rapid. Domácí nastupovali do utkání v roli favorita, jelikož měli za sebou tři vítězné utkání v řadě. Naopak hostující tým třikrát po sobě prohrál a nálada v jeho řadách nebyla ideální. Úvod zápasu však patřil překvapivě hostům, kteří v řádně překopané základní sestavě dobře kombinovali a domácí fotbalově přehrávali. První vážnější moment utkání přichází v 11. minutě, to se do šance hrne domácí kanonýr Šikýř, avšak gólman Jirák včas vyběhne a šanci mu zmaří. V 21. minutě kopou hosté rohový kop, který zahrává Kováříka a najde hlavu volného Hájka, který ve stoprocentní šanci trefil jen náruč gólmana Paidara. Ve 41. minutě se míč krkolomě dostal až k Šimkovi, ten se nerozpakoval a napálil míč směr brána. Gólman Paidar se mohl jen ohlédnout a pěkná střela končí v síti 0:1.
Úvod druhého poločasu patří domácím a v 54. minutě má šanci Kejdana, branku však přestřelil. Hosté nedokáží podržet balón a tak se domácí několikrát dostávají do nebezpečných situací a jednu z nich využil v 55. minutě Stuchlík, který napálil odražený míč z poza vápna nechytatelně za záda nešťastného Jiráka 1:1. Hosté jsou opaření a v 57. minutě chybuje při autovém vhazování Herkner, který hází míč nepochopitelně na kopačky domácích hráčů, následuje rychlý brejk a tutovka Šikýře, který však ještě hledal svého spoluhráče a hostům se podařilo míč odvrátit. Ihned z protiútoku zatáhne míč dobře hrající Suchomel, ve vápně ideálně nachází volného Hájka, který nedal střelou ke vzdálenější tyči Paidarovi šanci 1:2 ! V 63. minutě je však opět vyrovnáno, hosté předvádí svou klasiku, naprosto zbytečný inkasovaný gól. To trestný kop z půlky hřiště posílá do našeho vápna domácí Halama, hlavou ho prodlužuje nejmenší hráč na hřišti Stuchlík a na hraně (možná spíše za hranou) ofsajdu ho tečuje do protipohybu Jiráka kanonýr Šikýř 2:2. V 73. minutě se prezentuje hezkou akcí Benda, ve vápně se kličkou zbaví domácího hráče, jeho střela však míří pouze do břevna ! A tak v 80. minutě mohou rozhodnout domácí, to obrovskou hrubku předvede Kabát a domácí Lukáč jde sám na Jiráka, který však jeho střelu dokáže chytit. To byla velká šance ! Na druhé straně má k dispozici trestný kop z ideální vzdálenosti Kovářík, ale naložil s ním prachbídně a branku přestřelil. Když už oba týmy byli spokojeni s remízou, zjevil se v 90. minutě v obrovské šanci Kovářík, který sám před Paidarem zvolil razanci místo techniky a branku přestřelil. To byla šance, která mohla hostům zajistit tři body. Bohužel, utkání tak končí zřejmě zaslouženou remízou.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): První poločas jsme předvedli zřejmě nejlepší jarní výkon. Udělali jsme s kolegou Sulem hodně změn v sestavě a kluci přesně splnili naše očekávání. Druhý poločas už takovou kvalitu z naší strany bohužel neměl, nedokázali jsme podržet míč a za velkého vedra nám viditelně docházeli síly. Přesto jsme mohli v devadesáté minutě utkání rozhodnout v náš prospěch, ale špílmachr Kovářík se v posledních zápasech trochu hledá a vyloženou šanci poslal nad branku. Příští zápas hostíme nebezpečné Rynoltice, ale pokud navážeme na výkon z dnešního prvního poločasu, nemám o výsledek obavy. Rádi bychom po čtyřech zápasech bez výhry konečně bodovali naplno.

Br.: 55. Stuchlík, 63.Šikýř – 41. Šimek, 57. Hájek

Rozhodčí: Špidlen – Zboroň, Jirák (hlavní velmi dobrý výkon) Delegát: Milner

ŽK: 1:1 (Herkner)

Sokol Doubí: Jirák 6 – Zradička 6, Kosiewicz 5, Kabát 5, Vlach 5 – Benda 6 (75. Zeman 5), Šimek 6, Suchomel 7, Herkner 5 (81. Jonáš) – Kovářík 5 (90. Matuna), Hájek 6

Připraveni ještě: Sulo

Chyběli: P. Gruncl (rodinné důvody), Beneš, Urban (práce), Rydval (disciplinární trest)

 

 

 

Rychlá odpověď

5.mistrovské utkání – muži

FK Hejnice – Sokol Doubí 2:3 (0:2)
V sobotu jsme zajížděli na hřiště aktuálně druhého týmu tabulky do Hejnic. Hosté přicestovali oslabení, ale odhodlaní poprat se o dobrý výsledek. Úvod zápasu se nesl v duchu oťukávání obou celků a tak první vážnější střelu diváci viděli v 7. minutě, to těsně vedle branky hostů mířil domácí Koťátko. Ve 22. minutě to byl znovu Koťátko, který se zjevil v dobré pozici, ale mířil hodně nepřesně. Domácí v této chvíli převzali iniciativu a vytvořili si hned několik šancí. Ve 29. minutě se hezkou individuální akcí prezentoval domácí P.Neumann, branku Jiráka však minul. O minutu později přišla křídelní akce domácích, přihrávka na malé vápno, kde domácí hráč v záklonu přestřeluje branku hostů. A tak ve 31. minutě překvapivě udeřili hosté, Kovářík vybojoval míč na půlce, ideálně uvolnil Rydvala, který se prohnal kolem domácích obránců a předložil míč na penaltu Hájkovi, který  neměl problém překonat Dostála 0:1! Domácí mohou rychle vyrovnat ve 33. minutě, kdy jejich hráč v tutovce jen rozezvučel břevno za zády Jiráka! A tak platilo staré dobré pořekadlo nedáš, dostaneš. Ve 38. minutě vyslal krásný pas Šimek na Kubu Rydvala, který mazácky přehodil vybíhajícího Dostála 0:2! První poločas tak ovládli efektivní hosté.
Začátek druhého poločasu začal dle předpokladu a to tlakem domácích hráčů. Hosté však stále hrozili z brejků, jako v 57. minutě, kdy Benda obral o míč Koťátka a poslal do samostatného nájezdu Hájka, kterému však na poslední chvíli ustřelil míč vracející se stopér Malinský. O minutu později se ocitl ve velmi dobré šanci dobře hrající Kovářík, branku Dostála však o kousek minul. To byla škoda, protože hosté mohli během dvou minut definitivně rozhodnout o osudu utkání. A tak udeřilo na druhé straně, v 60. minutě pustí pomezní Maruška těsný aut, centr domácího P.Neumanna však vystihne Kosiewicz, kterému se však následně nepovede odkop, domácí vrátí míč do vápna, kde volný Zeman nemá problém snížit střelou do odkryté poloviny branky 1:2. Hosty inkasovaná branka viditelně rozhodila, nedařilo se jim udržet míč a tak hráli prakticky jen domácí. V 64. minutě Jirák výborně vyráží střelu domácího hráče na tyč! V 71. minutě mohou hosté poslat domácí zpátky na zem, kdy výborný Rydval unikl domácím bekům a předložil ideální míč na penaltu Hájkovi, ten však v super šanci pouze nastřelil nohy gólmana Dostála!!! Domácí mohou trestat vzápětí, kdy po pěkné akci je úplně volný ve vápně D.Neumann, svou střelu v tutové šanci však namířil jen do tyče!  Domácí se ženou za vyrovnáním a v 79. minutě po centru z rohového kopu hlavičkuje domácí hráč, Jirák však míč výborně vyrazil nad břevno. V 82. minutě je vyrovnáno, to P.Neumann přejde v souboji face to face přes Jonáše, vnikne do vápna a přihrávkou pod sebe nachází volného Grujoskiho, který nemá problém srovnat stav 2:2! V tuto chvíli byli domácí na koni a na hosty by asi nikdo nevsadil. Šok pro domácí přišel v 84. minutě, to svůj přehled předvedl Kovářík a krásně poslal do brejku Hájka, který postupoval sám na brankáře a v koncovce byl tentokrát přesný 2:3! Domácí se ještě snaží o zoufalý závěrečný tlak, kdy do vápna hostů zamířil i gólman Dostál, ale hosté už domácí do šance nepustí a odváží si velmi cenné tři body!!!
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Jednoznačně velká spokojenost. Během pátku se nám rozpadla prakticky celá obrana, Kábát výron v kotníku, Beneš si natáhl stehenní sval a pochroumal koleno a navíc kapitán Suchomel dostal anginu. Kluci však utkání příkladně odbojovali a odjezdili a dnes se k nám přiklonilo i štěstíčko a byli z toho tři body. Jsem rád, že jsme Hejnicím dokázali oplatit porážku z podzimu. Pochválit dnes musím všechny, velmi mě překvapil Kuba Šimek, který poprvé nastoupil v základní sestavě a počínal si velmi zdatně. Tyto body musíme potvrdit v následujícím domácím utkání s Desnou, pokud by jsme utkání zvládli zařadíme se do boje o první pětku v tabulce na dostřel medailovým pozicím.
Br.: 31., 84. Hájek, 38. Rydval – 60. M. Zeman, 82. Grujoski
Rozhodčí: Bohata – Mařatka, Maruška (až na chybu u prvního gólu Hejnic velmi dobrý výkon) Delegát: Průcha
ŽK: 2:5 (Kovářík, Jirák, Jonáš, Rydval, Vlach)
Sokol Doubí: Jirák 8 – Herkner 7 (74. Matuna 5), Vlach 6, Kosiewicz 6, Jonáš 6 – Benda 6 (87. Zradička), Šimek 8 – Zeman 5, Kovářík 9, Rydval 9 – Hájek 9 (90. Jiří Štefan)
Připraveni ještě: Sulo, P. Gruncl
Chyběli: Jakub Štefan, Suchomel (nemoc), Kabát, Beneš (zranění)