12.mistrovské utkání – muži

FK Košťálov – Sokol Doubí 4:1 (0:1)
K poslednímu venkovnímu utkání jsme zajížděli do dalekého Košťálova. Úvod zápasu byl jednoznačně v naší režii a už v 6. minutě máme velkou šanci, to chybuje domácí kapitán Cerman, kterého obere o míč důrazný Zeman a následný lob přes gólmana jde jen těsně vedle branky. Ve 13. minutě se předvede pěknou individuální akcí aktivní Zeman, který najde na malém vápně Rydvala, který v super šanci trefuje pouze náruč domácího brankáře Klazara ! Ve 27. minutě už se hosté dočkali, to si Rydval pohrál s domácím bekem a našel před prázdnou brankou Herknera, který neměl problém míč dorazit za brankovou čáru 0:1. Ve 35. minutě centruje opět Rydval na hlavu Zemana, jeho hlavička však končí pouze v náruči strážce domácí svatyně. Ve 42. minutě nachazí přesným pasem Kosiewicz hlavu Suchomela, který byl důraznější než gólman Klazar, bohužel jeho hlavička končí těsně vedle branky. První poločas je u konce, hosté měli jednoznačně více ze hry a domácí se vůbec k ničemu nedostali. Jejich čas měl však teprve přijít ….
Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivněji a podařilo se jim srovnat hru. Do šancí se však ani jeden z týmů nedostával a tak se hrálo převážně ve středu hřiště. Až v 76. minutě se rozběhl domácí stopér Kosina a podařilo se mu projít přes celé hřiště až před Jiráka, který ještě stačil jeho střelu vyrazit, ale míč se dostal opět ke Kosinovi, který přihrávkou před prázdnou branku nachází J. Šaldu, který bez problémů srovnává stav 1:1. Ihned po rozehrávce otřesení hosté chybují, přichází kolmice za jejich obranu a domácí Sádek otáčí skóre 2:1 ! O dvě minuty později, tedy v 80. minutě se do míče opře opět Sádek, trefuje hostujícího Jonáše a od něj se míč odráží za záda bezmocného Jiráka 3:1. Hosté jsou zralí na ručník a nejsou si schopni dát dvě přihrávky. Hřebíček do doubské rakve přidává v 86. minutě nejlepší hráč domácích Holovič, který Jiráka překonal střelou na zadní tyč 4:1. Utkání končí a hosté možná ještě doteď nechápou, jak mohli za deset minut čtyřikrát inkasovat.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér hostujícího týmu): Těžko se mi utkání hodnotí. První poločas jsme hráli opravdu velmi dobře a jen díky naší střelecké impotenci jsme dokázali dát pouze jeden gól. Do vyrovnání jsme domácí prakticky nepustili do výraznější šance. Po inkasované brance přišel totální zkrat, který si nedovedu vysvětlit. V příštím týdnu sehrajeme poslední utkání doma s rezervou Velkých Hamrů. Jelikož nevíme, jak to bude s budouctnosti klubu, chceme se před domácími fanoušky rozloučit vítězstvím.
Br.: 77., 80. Sádek, 76. J. Šalda, 86. Holovič – 27. Herkner
Rozhodčí: Lopuszynski – Kvítek, Hnětynka (slušný výkon)  Delegát: Houška
ŽK: 1:0
Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 4, Kosiewicz 4, Kabát 5, Zradička 5 (46. Jonáš 4) – Herkner 5, Šimek 4 (81. Matuna), Suchomel 5, Rydval 6 – Zeman 5, Kovářík 3 (87. Urban)
Připraveni ještě: Sulo
Chyběli: Hájek (práce), Benda (nemoc), P. Gruncl (rodinné důvody), Vlach (Zelen Cup junior)