11.mistrovské utkání muži – podzim 2018

FK Rynoltice – Sokol Doubí 2:2 (1:0)

V sobotu jsme za typického podzimního počasí zajížděli na hříitě vedoucího týmu tabulky do Rynoltic. V úvodu utkání se hrála vyrovnaná partie, kde možná hosté z Doubí měli mírně více ze hry. Žádnou velkou šanci však diváci neviděli. V 17. minutě mají domácí k dispozici rohový kop a pěkný prudký centr do našeho vápna proměňuje hlavou domácí kapitán Martin Kotek 1:0. Inkasovaná branka s hosty zatřásla a domácí od této chvíle byli jasně lepším týmem. Ve 28. minutě se dostali dokonce do dvou vyložených šancí, gólman Vymetal však svůj tým podržel dobrými zákroky. Domácí ještě do konce poločasu hrozili především z dlouhých autů a rohových kopů, vyložená šance se však již nenarodila.
Úvod druhého poločasu patřil opět domácím hráčům, ve 48. minutě zahrávají trestný kop z dobré pozice a po pěkném signálu se před Vymetalem zjevil volný hráč, který však míč napálil jen do boční sítě. O minutu později mají domácí další šanci, stopér Bláha obešel tři naše hráče, ale v dobré pozici střelou na zadní tyč branku minul. Od této chvíle začnou otěže zápasu přebírat hosté, v 53. minutě je faulován Herkner a sám postižený trestný kop z dobré pozice posílá do náruče dobře postaveného gólmana Vacka. V 57. minutě trestný kop z poloviny hřiště posílá do vápna Holický a Pepa Hypius trefuje břevno! V 67. minutě už se Hypius dočkal, když prostřelil gólmana Vacka po pěkné přihrávce od Herknera 1:1. V 70. minutě hosté podniknou rychlý brejk a Hypiuse musel zastavit nedovoleně Bláha, který byl zaslouženě po druhé žluté kartě vyloučen. Od této chvíle se na hřišti řádně přiostřilo a rozhodčí Dvořák má co dělat, aby se mu utkání nevymklo z rukou. V 84. minutě mají domácí k dispozici trestný kop z hloubi pole, přichází centr do našeho vápna a nešťastný odraz míče do ruky Hypiuse. Pokutový kop, ten proměňuje střelou o tyč Tomáš Kotek 2:1. Hosté se nevzdávají a hrnou se za vyrovnáním, které přichází v 89. minutě. To si k trestnému kopu ze dvaceti metrů stoupne Hájek, svou střelu otře o záda ve zdi stojícího Beneše a míč letí k tyči do protipohybu domácího gólmana 2:2! V 94. minutě na hranici vápna zbytečně fauluje domácí stopér Všetečka, inkasuje žlutou kartu a hosté se těší na dobrou možnost utkání rozhodnout. To se však nekoná, jelikož sudí Dvořák utkání necitlivě ukončí. Hosté si tak z horké půdy vezou do Liberce bod za nerozhodný výsledek.
Ohlasy po utkání:
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Máme za sebou hodně nervózní a tvrdé utkání a s bodem musíme být spokojení. První poločas patřil domácím a jen díky Vymetalovi jsme měli druhý poločas o co hrát. Ve druhém poločase jsme se výrazně zlepšili a nebýt nešťastné penaltové situace mohli jsme sahat po třech bodech. Ale vzhledem k průběhu zápasu je nerozhodný výsledek zasloužený. Za druhý poločas zaslouží pochvalu všichni hráči. Již příští sobotu přivítáme doma tým z Desné, který má poslední týdny velmi dobrou formu, naposledy deklasoval doma Krásnou Studánku. My však budeme hrát doma a cílem jsou tři body!

Br.: 17. M. Kotek 1:0, 67. Hypius 1:1, 84. T. Kotek z pen. 2:1, 89. Hájek 2:2

Rozhodčí: Dvořák – Kořínek, Ježek (průměrný výkon) Delegát: Skalický

ŽK: 3:2 (Beneš, Hájek)

ČK: 1:0 (70.min Bláha)

nejlepší hráči: T. Kotek (RYN) – Vymetal (DOU)

Sokol Doubí: Vymetal – Beneš, Holický, Vlach, Kabát – Jech, Hypius, Zradička, Herkner (75. Zeman) – Hájek (c), Benda (85. Čermák)

Připraveni ještě: Jirák, Hrubý a Matuna

Chyběli: Haunold, Čára, Kovářík (zranění), Gadas (nemoc), Šimek (dlouhodobé zranění)