9.mistrovské utkání – muži 2018

FC Jenišovice – Sokol Doubí 0:1 (0:1)

V sobotu jsme cestovali na hřiště nováčka soutěže z Jenišovic. Domácí měli stejně bodů jak náš oddíl a jelikož hosté dorazili oslabeni o několik borců, dali se domácí považovat za favorita utkání. Od začátku utkání je jasně vidět, že hosté budou spoléhat na poctivou defenzívu a rychlý přechod do protiútoků. V 15. minutě se hosté dostávají do vedení, to se míč dostal k Bendovi, který pěkně uvolní Hypiuse, a ten v pádu bodlem posílá míč přesně k tyči 0:1. Domácí tým drží míč na svých kopačkách, ale do konce poločasu se do žádné vyložené šance nedostane, jelikož hostující obrana dirigována Ondrou Holickým pracuje spolehlivě. Ani hosté se do další šance nedostali a proto skončil první poločas jednobrankovým vedením hostujícího týmu.
Druhý poločas začal tak, jak skončil první, domácí mají míč více na svých kopačkách, ale nedokáží se dostat do šancí. V 52. minutě je v úniku faulován kapitán Hájek a následuje trestný kop z dobré pozice, Ondra Herkner však branku těsně minul. Domácí tým už otvírá obranu a hostům se otevírají šance k rychlým brejkům, jeden takový v 74. minutě zakončil Hájek střelou mimo tři tyče. V 78. minutě Beneš najde ve vápně Bendu, ten však tísněný střílí z dobré pozice mimo tři tyče. Uklidňující gól mohou hosté přidat i v 81. minutě, to ve velké šanci vychytal Cejnar našeho kanonýra Hájka. Pět minut před koncem dokonce postupují sami na branku střídající Čermák s Bendou, tentokrát již to branka je, bohužel přihrávka Čermáka před prázdnou branku Bendovi mířila do ofsajdu! Hosté tak druhou branku přidat nedokázali, mrzet je to však nemuselo a po velmi dobrém výkonu celého týmu si z Jenišovic od váží cenné tři body.
Ohlasy po utkání:
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Z utkání jsme měli obavy, jelikož nám chybělo několik hráčů a někteří nastoupili se sebezapřením. Utkání však kluci zvládli skvěle, splnili stoprocentně taktické pokyny a po dobrém výkonu zaslouženě odvážíme do Doubí tři body. Pochvalu dnes zaslouží opravdu všichni. Příští týden nás čeká derby s VTJ Rapid, kde musíme dnešní cenné tři bodu potvrdit domácí výhrou.

Br.: 15. Hypius 0:1

Rozhodčí: Špidlen – Šubrt, Kovář (výborný výkon) Delegát: Malena

ŽK: 5:3 (Hypius, Kabát, Hájek)

nejlepší hráči: D. Hurt (JEN) – Hypius (DOU)

Sokol Doubí: Jirák – Beneš, Holický, Vlach, Kabát – Zeman, Zradička (83. Čermák), Hypius, Herkner – Benda (90. Matuna), Hájek (c)

Připraveni ještě: Sulo, Hrubý

Chyběli: Haunold (práce), Čára, Kovářík, Jech, Gadas (zranění), Šimek (dlouhodobé zranění), Vymetal (viróza)