Úterý, 28 května, 2024
Sezóna 2017/2018 – „A“

7.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FK Košťálov – Libštát 5:3 (3:0)

Po sobotní facce jsme ve čtvrtek hostili Košťálov. Úkol zněl jasně, vyhrát, za každou cenu. 3. minuta faul na pronikajícího Herknera. Trestný kop posílá Kovářík přes zeď a vedeme 1:0. V 8. minutě kope Kovy trestný kop ze strany na hlavu Kosiewicze, jehož hlavička míří těsně vedle tyče. Ve 13. minutě předvedl pěknou individuální akci Kovářík, jeho následný centr proměňuje hlavou kapitán Suchomel, vedeme 2:0. V 18. minutě vyšle krásný míč Holický na Herknera, který běží sám na branku, avšak jeho pokus o lob hostující brankář vystihl. O minutu později předvede pěknou individuální akci Herky, která najde před prázdnou brankou Zemana, který v těžké pozici střílí vedle. Ve 20. minutě přijde přihrávka Kováříka na Herknera, který sám před gólmanem zaváhal, a nastřelil pouze hostujícího gólmana Klazara, který dokázal vyrazit míč na rohový kop. Ve 35. minutě přijde únik Herkyho a faul ve vápně, následuje pokutový kop, který prudkou ranou proměňuje Vlach 3:0. Ve 38. minutě běží sám od půlky na branku hostů Zeman, jeho pokus vyráží Klazar! To byla obrovská šance. Ve 40. minutě se poprvé uvedou hosté, odražený míč po rohovém kopu vyráží Jirák. O minutku později střílí hosté těsně vedle tyče domácí branky. Poločas končí, a domácí po výborném výkonu vedou o tři branky.
Druhý poločas zahajují domácí opět ve velkém stylu, v 51. minutě přetlačí Suchomel dva hráče, nahraje Zradičkovi, který ze 30 ti metrů přehazuje gólmana a vracející se obránce ve snaze odhlavičkovat míč ho posílá do šibenice 4:0!!!! V 62. minutě přichází faul na našem vápně, a zkušený Janata snižuje na 4:1. O dvě minutky později odvede výbornou práci Zradička, který ustojí faul na svojí osobu a vyzve ke skórování Bendu, který podél golmana navyšuje skóre na 5:1. V 70. minutě velkou šanci hostů likviduje dnes výborný Jirák. O chvíli později hosté přeci jen snižují, to nepozornost v domácí obraně trestá Piry 5:2. V 75. minutě dochází před domácí lavičkou ke konfliktu střídajícího Hájka s pomezním rozhodčím (kvůli elasťákům), následnou kritiku domácího hráče trestá rozhodčí červenou kartou!!! Domácí tým tento incident očividně zaskočí a hosté mají více ze hry. V 85. minutě mají hosté velkou šanci, kterou na dvakrát likviduje Jirák. 86. další velká šance hostů, Jirák opět předvedl své kvality. V 87. minutě končí trestný kop Vlacha na tyči hostující branky. V nastavení hosté snižují brankou svého nejlepšího hráče Cermanem na konečných 5:3.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér domácího mužstva): Dnes jsme prostě museli vyhrát, a výkon v prvním poločase snesl ty nejvyšší parametry, škoda jen, že jsme nepřidali více branek. Druhý poločas jsme polevili, ale výsledek jsme kontrolovali. Obrovsky mě mrzí vyloučení Hájka, tohle si prostě jakkoli dobrý hráč nemůže dovolit a bude nám dlouhou dobu citelně chybět. Pochválit dnes musím všechny,  hlavně Holického, který předvedl vynikající výkon. V sobotu opět doma hostíme Cvikov a povinnost nám velí opět zvítězit.
Br.: 3. Kovářík, 13. Suchomel, 36. Vlach z pen., 51. Sládek vlastní, 65. Benda – 62. Janata, 70. Piry, 90. Cerman
Rozhodčí: Lopuszinsky – Čurda, Minář ( dobrý výkon) Delegát : Poppr
ŽK: 3:1 (Vlach, Zradička, Beneš) ČK: 1:0 (na lavičce Hájek)
Sokol Doubí: Jirák – Beneš, Kosiewicz, Vlach, Kabát – Zradička (67. Matuna), Holický, Kovářík, Herkner (46. Benda) – Suchomel (c) (78. P. Gruncl), Zeman
Připraveni ještě : Sulo a vyloučený Hájek
Chyběli: Jonáš, Urban, Šimek (zranění)