Středa, 12 června, 2024
Sezóna 2017/2018 – „A“

4.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FC Lomnice nad Popelkou 2:5 (0:2)

V sobotu jsme na svém hřišti přivítali druhý tým tabulky z Lomnice n.P. Hned od začátku utkání se hosté ujali taktovky a drželi míč na svých kopačkách. Domácí působili zakřiknutým dojmem, avšak soupeře do šancí nepouštěli. Až přišla 22. minuta a špatné vyběhnutí domácího gólmana Jiráka, kterého hlavičkou pohodlně přehodil hostující kanonýr Drahoňovský 0:1. Domácí po inkasované brance zvýšili tempo a hned ve 26. minutě mohli vyrovnat, to se po výborné individuální akci prosadil domácí kapitán Suchomel a předložil míč na malé vápno Vlachovi, který však v 1000 % šanci nastřelil jen gólmana Přibyla! Ve 40. minutě domácí darovali hostům druhý gól, to Kosiewicz u postranní čáry váhal s odkopem až ho o míč obrali hostující hráči a následně vyťukali domácí obranu v čele s zakončujícím Gaubmanem 0:2. do kabin tak hosté odcházeli s dvoubrankovým vedením.
Domácí chtěli s výsledkem ještě něco udělat, ale úvod druhého poločasu měli doslova katastrofální. Nejdříve ve 46. minutě postupoval hostující hráč sám na Jiráka, který ho však vychytal. Ve 49. minutě už udeřilo, to se do míče opřel Drahoňovský a míč skončil pod „klackem“ domácí branky 0:3. Zdálo se, že utkání je rozhodnuté. Avšak domácí přeskupily řady a vrhly veškeré síly do útoku. V 54. minutě Hájek předal míč Herknerovi, který jemně tečovanou střelou překonává jinak výborného Přibyla v brance hostů 1:3. V 57. minutě pálí levačkou opět agilní Herkner a jen dobrý zákrok Přibyla ochránil hosty před pohromou. V 61. minutě posílá Kabát centr do vápna, kde se míč odrazí k Vlachovi, který snižuje na 2:3! V 69. minutě je ve vápně faulovaný Suchomel, píšťalka sudího Ouředníka však mlčí. V 70. minutě se do obrovské šance dostal Herkner, který s brankářem Přibylem však přehodil i bránu! To byla velká škoda. A tak přišel trest, 74. minuta, centr do vápna a nikým nehlídaný Drahoňovský hlavou překonává Jiráka 2:4. A bylo jak se říká po zápase….. V 86. minutě se hosté prosadili ještě jednou zásluhou Drusana, jehož trestný kop ze strany zapadl k tyči domácí branky 2:5. Hosté si tak z doubského peršánu odváží tři body.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha, Peter Sulo  (trenéři TJ Sokol Doubí): Pro nás trochu nešťastné utkání. Hostům tam dnes spadlo prakticky vše do čeho kopli. Pokud budeme dělat chyby jako před prvníma dvěma góly bodovat prostě nebudeme. Ve druhém poločase jsme se dostali na dostřel, měli další šance, navíc se určitě dala pískat penalta po faulu na Suchomela. Věřím, že kdyby jsme vyrovnali, ještě by jsme utkání otočili, v tu chvíli byla Lomnice hodně dole. Ale to je kdyby, hosté náš tlak přečkali a sami rozhodli. Nedá se nic dělat, pokusíme se něco přivézt z Hejnic, i když víme, že to bude hodně těžké, jelikož tam pojedeme výrazně oslabeni (Holický, Šimek, Urban, Zeman)

Br.: 54. Herkner, 61. Vlach – 22., 49., 74. Drahoňovský, 40. Gaubman, 86. Drusan
Rozhodčí: Ouředník – A. Brož, Balatka (velmi průměrný výkon) Delegát: nepřítomen
ŽK: bez karet
Sokol Doubí: Jirák  – Beneš, Šimek, Kosiewicz (52. Zradička), Kabát – Vlach, Suchomel (c) – Holický, Kovářík (77. Benda), Herkner – Hájek
Připraveni ještě: Sulo, Matuna, P. Gruncl
Chyběli: Urban, Jonáš (zranění), Zeman (dovolená)