3. mistrovské utkání – muži

Jiskra Mšeno – Jablonec n. N. B – Sokol Doubí 2:1 (0:0)

V dalším kole jsme zajížděli do nedalekého Jablonce n.N., kde nás čekalo těžké utkání s rezervou divizního Mšena. Již ve 4. minutě může jít náš tým do vedení, to pěkný centr Holického přistál na hlavě Zemana, kterého reflexivním zákrokem vychytal gólman Braniš. Domácí zahrozí v 16. minutě, to se po rychlém brejku dostal do zakončení Pešat, kterému na poslední chvíli střelu zblokoval skluzem hostující stopér Kosiewicz. Na další šance si diváci museli počkat až na konec poločasu. Ve 44. minutě hosté zahrávají rohový kop, centr Kováříka si najde Hájek, ve vyložené šanci však koníčkem posílá míč nad branku! Domácí kontrují trestným kopem z půlky, kdy míč prolétne celým vápnem a u zadní tyče v těžké pozici domácí hráč přestřeluje. V prvním poločase tak diváci branku neviděli.
Úvod druhé poloviny utkání opět patřil hostům. Ve 48. minutě unikl hostující obraně rychlonohý Hájek, jeho střela však těsně minula domácí branku. V 52. minutě už udeřilo, bohužel do naší sítě, to vyrobil hrubku stopér Šimek, kterého snadno obral o míč nejlepší hráč domácích Švorc a prostřelil Jiráka 1:0.  Domácí však nevedli dlouho, v 54. minutě se k trestnému kopu ze strany postavil Vlach a jeho střela k překvapení všech skončila v domácí brance 1:1. Utkání rozhodla 74. minuta, to domácí poslali míč za hostující obranu, domácí kapitán Švorc přetlačil Kabáta a poslal míč přesně k tyči 2:1. Hosté se snaží o vyrovnání a v 89. minutě k němu neměli daleko, to odražený míč po rohovém kopu napálil Vlach, jeho střela šla však těsně nad branku. Utkání tak končí vítězstvím domácího celku.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Dneska jsme sahali po bodech, bohužel chyby v obraně a chabá produktivita nás připravila o bodový zisk. Jinak herně to nebylo špatné, minulý týden jsme měli štěstí, dnes naopak smůlu. Pochválit musím Holického s Vlachem, kteří odehráli velmi dobrý zápas. Příští týden nás čeká silná Lomnice n.P., hrajeme však doma a budeme chtít zvítězit.
Br.: 52., 74. L. Švorc – 54. Vlach
Rozhodčí: Frýda – Horáček, Blaschke (dobrý výkon) Delegát: Průcha
ŽK: 3:1 (Vlach)
Sokol Doubí: Jirák (c) – Beneš (81. Matuna), Kosiewicz, Šimek, Kabát – Holický, Vlach – Zeman (69. Benda), Kovářík (79. Zradička), Herkner – Hájek
Připraveni ještě: Sulo
Chyběli: Suchomel, Urban, Jech, Jonáš (zranění), P. Gruncl (práce)