Pondělí, 15 dubna, 2024
_Sezóna 2017/2018 – „A“

2.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FK Stráž pod Ralskem 2:1 (0:0)

V prvním domácím utkání jsme za pěkného počasí hostili nebezpečný tým ze Stráže pod Ralskem. Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. A tak první šance, ale za to obrovské se diváci dočkali až ve 35. minutě, to se na hranici vápna dostal k míči hostující kapitán Mitáč, pěknou kličkou se uvolnil a v ideální pozici však trefil pouze vnější tyč domácí branky! Domácí kontrují ve 43. minutě, to se pro změnu domácí kapitán Suchomel probil až před Lahůlka a v tutové šanci ho však hostující brankář vychytal! První poločas tak skončil nerozhodně a nutno říci, že diváci hlavně od domácího týmu čekali více.
Do druhého poločasu vstoupili domácí přeci jen aktivněji, v 50. minutě předvedou krásnou akci po ose Zeman – Hájek – Suchomel, poslední jmenovaný však z malého vápna přestřeluje branku! O dvě minuty později již domácí vedou, to Hájek v těžké pozici dokáže před hostující brankou podržet míč a krásnou přihrávkou uvolní Vlacha, který podél Lahůlka otevírá skóre 1:0. V 57. minutě je však srovnáno, to domácí stopér Kosiewicz tak dlouho váhá s odkopem až o míč přijde, míč okamžitě z 20 metrů posílá směr brána Mitáč a Jirák nemá šanci zasáhnout 1:1. Hra se pak odehrává převážně ve středu hřiště, hosté dvakrát zahrozí po standartní situaci, které však vždy vyřeší spolehlivý Jirák. Domácí se ke slovu dostávají až v 83. minutě, šance to však byla velká, to pěkný centr od Herknera se snaží na dlouhou nohu tečovat do branky Hájek, míč však končí těsně vedle. Utkání tak směřuje k zasloužené remíze, ale v 88. minutě dostanou domácí k dispozici rohový kop. Centr Vlacha na zadní tyč nedokáží hosté důsledně odvrátit a odražený míč posílá z 15 metrů nechytatelně bombou k tyči domácí kanonýr Hájek 2:1! Hosté ještě vrhnou všechny síly do útoku, ale pramení z toho jen šance pro Hájka, který v 90. minutě postupuje od půlky sám na Lahůlka, který však jeho střelu dokáže vyrazit. Utkání tak končí vítězstvím domácího celku, který po dvou kolech má plný počet bodů!
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Myslím, že diváci viděli bojovné utkání, které směřovalo k zasloužené dělbě bodů. My nakonec těsně před koncem rozhodli ze standartní situace, kterým se snažíme věnovat a dnes to přineslo své ovoce v podobě tří bodů. Pochválit dnes musím Michala Hájka, kterého úvod soutěže zastihl v dobré formě. V příštím týdnu se představíme v neděli na hřišti nováčka, týmu Mšena B, které má svoji kvalitu, když dnes dokázalo vysoko vyhrát v Hejnicích. My tam však pojedeme s cílem bodovat a udržet se v popředí tabulky.
Br.: 52. Vlach, 88. Hájek – 57. Mitáč
Rozhodčí: Jirák – Vrtal, Mizera (dobrý výkon všech) Delegát: Mazánek
ŽK: 1:2 (Kosiewicz)
Sokol Doubí: Jirák – Herkner, Šimek, Vlach, Kabát – Holický, Vlach – Zeman (87. P. Gruncl), Suchomel (c), Benda (72. Matuna) – Hájek
Připraveni ještě: Sulo, Jonáš
Chyběli: Urban, Jech (zranění), Kovářík (dovolená), Beneš (práce), Zradička (dlouhodobě práce v Německu)

 

zápis z utkání

muži zápis 2