4.mistrovské utkání – muži

Sokol Doubí – FK Cvikov 3:1 (2:0)

V sobotu za sychravého počasí k nám zavítal vždy velmi nepříjemný soupeř ze Cvikova. Od úvodu utkání měli domácí více ze hry a už v 6. minutě se dostali do vedení, to Kovářík zahrával rohový kop, secvičený signál dopadl nejlépe jak mohl a Kosiewicz na zadní tyči pohodlně poslal domácí tým do vedení 1:0. V 17. minutě domácí vedou již o dvě branky, to Rydval nalezl v tutovce Michala Hájka, kterého bravůrně vychytal Machačný, avšak jím vyražený míč doklepl do sítě pohotový Zeman 2:0. Další šance přišla ve 20. minutě, to se ve velké šanci zjevil Zeman, ale Machačný dokázal míč vyrazit na rohový kop. Z následného rohu domácí opět zahrozili, ale dobrá šance nakonec vyzněla do ztracena. Domácí však ve zbylé části poločasu přestali hrát a jelikož hosté se také k ničemu neměli, sledovali diváci fotbal podprůměrné úrovně.
Úvod druhého poločasu opět patřil domácím a ve 47. minutě opět po rohovém kopu Kováříka udeřil kapitán domácího týmu Suchomel a hlavou nedal Machačnému sebemenší šanci 3:0. Hosté korigují stav v 50. minutě, to z nevinně vypadající standartní situace udeřil hlavou Třešňák, kterého neuhlídal o hlavu vyšší Beneš 3:1. V 54. minutě se do tutovky prokličkoval domácí kanonýr Hájek, ale branku minul. V 58. minutě pěkně střílí z trestného kopu Rydval, Machačný je však pozorný a míč vyráží. V 70. minutě předvede pěknou akci domácí Hájek a nachází na penaltě úplně volného Rydvala, radost domácím kazí skvělým zákrokem Machačný. Domácí chtějí přidat další branky, ale v koncovce se jim nedaří a mají i trochu smůly, jako v 81. minutě domácí špílmachr Kovářík, jehož střela míří těsně vedle. V 86. minutě to střelou zkouší hostující Třešňák, míč jde však nad branku. V 90. minutě ještě vypracuje Kovářík tutovku pro Rydvala, tomu však dnes není přáno a v samostatném nájezdu si vyláme zuby na výborném Machačném. Utkání končí a domácí si připisují tři body.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér domácího týmu): Nepamatuji, že bych v poločase při dvoubrankovém vedení musel zvýšit hlas. Ale my jsme po slušných dvaceti minutách přestali hrát. Druhý poločas zahájíme vstřelenou brankou, ale místo toho, aby jsme soupeře dorazili si necháme dát laciný gól. V dalším průběhu hry jsme měli další šance, ale Cvikov výrazně podržel brankář Machačný. Máme tři body, což je nejdůležitější a teď se chceme co nejlépe připravit na utkání v Hejnicích, kterým máme po podzimu co vracet.
Br.: 6. Kosiewicz, 17. Zeman, 47. Suchomel – 50. Třešňák
Rozhodčí: Špidlen – Linhart, Šmíd (velmi dobrý výkon) Delegát: Poppr
ŽK: 2:3 (Kosiewicz, Hájek)
Sokol Doubí: Jirák 6 – Beneš 5, Suchomel 7, Kosiewicz 6, Kabát 7 – Herkner 5 (71. Benda 5), Vlach 6, Kovářík 7, Rydval 6 – Hájek 6 (88. Jakub Štefan), Zeman 6 ( 83. Matuna)
Připraveni ještě: Sulo, Šimek, Urban, Jonáš
Chyběli: Jiří Štefan (nemoc), Zradička (dlouhodobé zranění)