Středa, 12 června, 2024
Sezóna 2016/2017 – „A“

3.mistrovské utkání – muži

FK Stráž pod Ralskem – Sokol Doubí 1:0 (0:0)
V sobotu jsme zajížděli na pěkně připravený trávník do Stráže pod Ralskem. Úvod zápasu patřil překvapivě hostům, kteří při troše štěstí mohli v úvodní desetiminutovce nějakou tu branku vstřelit. Již ve třetí minutě se dostal do úniku Rydval, jeho finální přihrávku dokázali na poslední chvíli domácí obránci zablokovat na rohový kop. V sedmé minutě se kolem třech domácích hráčů prohnal pro změnu Hájek, místo zakončení ještě chtěl vykoupat domácího beka, který však jeho zasekávačku vystihl a z nadějné šance tak nebylo nic…V desáté minutě krásný diagonální pas Vlacha na Herknera, jeho překvapivá hlavička přelétává gólmana Lahůlka a ke smůle hostů končí míč na břevně! Od této chvíle se hra srovnala a ke slovu se začali hlásit i domácí, kteří hrozili hlavně ze standartních situací. Ve 25. minutě měli domácí sérii rohových kopů a hosté se ubránili s vypětím všech sil.
Ve 37. minutě mají domácí k dispozici trestný kop z ideální pozice, střela Vinše přes zeď končí těsně vedle Jirákovi branky. Ve 44. minutě další trestný kop z hranice vápna, tentokrát krásně střílí Špivák a gólman hostů Jirák konečky prstů vytáhl míč na břevno! Poločas tedy končí bez branek.
Úvod druhého poločasu se odehrával především ve středu hřiště a přiostřilo se na obou stranách. V 57. minutě například dostali po žluté kartě za vzájemný konflikt domácí Poláček a hostující Herkner. Postupem času přebírali iniciativu domácí, ale vyložené šance si vypracovali pouze dvě. Nejprve v 63. minutě vyrazili do brejku, když hosté špatně zahráli rohový kop, míč si však v poslední chvíli domácí hráč ukopl a tak mohl zakročit Jirák. V 71. minutě skvěle zasáhl v superšanci hostující gólman Jirák. Hosté to zkusili střelou Rydvala, kterou na přední tyči jistil Lahůlek a kombinace Herkner – Rydval vyšuměla do ztracena díky špatnému zpracování druhého jmenovaného. Když už zápas spěl do remízového konce přišla 91. minuta. To se ve vápně obtočil kolem Urbana domácí Mitáč, nastřelil míč před branku a hostující Kosiewicz ve snaze míč odkopnout zamířil do vlastní sítě 1:0. Neš
ťastný moment pro hosty. Utkání pak okamžitě končí.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Dnes nemám klukům moc co vytknout. Hráli jsme to, co jsme si řekli. Škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku, šance jsme na to měli. Pokud takto budeme pokračovat, začneme vozit body i z venkovních hřišť. Pochválit dnes musím Jiráka, který nás podržel, značně mu sekundovali i Beneš s Kabátem. V sobotu doma hostíme nepříjemný Cvikov, snad by jsme konečně měli být kompletní, k dispozici by tedy oproti dnešku měli být i opory Kovářík a Suchomel.
Br.: 91. vlastní Kosiewicz
Rozhodčí: Dvořák – Rypler, Bukvička (celkem slušný výkon) Delegát: Skalický
ŽK: 2:2 (Kosiewicz, Herkner)
Sokol Doubí: Jirák 8 – Beneš 7, Kosiewicz 6, Kabát 7, Jonáš 6 (46. Urban 5) – Vlach 6, Benda 5 – Herkner 5 (83. Jakub Štefan), Hájek 6 (90. Jiří Štefan), Rydval 6 – Zeman 5.
Připraveni ještě: Sulo, Šimek, P. Gruncl
Chyběli: Suchomel, Kovářík (zranění), Matuna (nemoc), Zradička (dlouhodobé zranění)