2.mistrovské utkání – jaro 2017

Sokol Doubí – TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou 5:1 (3:1)

V prvním jarním domácím zápase jsme za slunného počasí hostili v derby Stráž nad Nisou. V dresu hostů se objevil i Tomáš Gruncl, který ještě na podzim hájil naše barvy. Hned od začátku utkání přebrali domácí aktivitu a již v 6. minutě centruje Rydval, hostujícímu brankáři Krausovi vypadl míč a důrazný Herkner otevírá skóre 1:0. V 10. minutě centruje aktivní Herkner na hlavu Hájka, jeho slabá hlavička v dobré pozici končí mimo branku. V 18. minutě se poprvé hlásí ke slovu hosté, to střela Pappase z 20 metrů končí nad domácí brankou. V 25. minutě se opře do míče Kuba Rydval a jeho pěkná střela končí na břevně hostující branky, to byl hezký fotbalový moment. Ve 34. minutě rychle rozehraje rychle trestný kop Kovářík na Herknera, jeho střela však míří nad branku. Z ničeho nic je ve 35. minutě vyrovnáno, to fatální nedorozumění mezi Jirákem a Jonášem trestá Tomáš Gruncl 1:1. Domácí reagují okamžitě, signál z rohového kopu, přetažený centr Kováříka a na zadní tyči hlavičkuje Lukáš Vlach 2:1. Ve 37. minutě už je to o dvě branky, to hostující obraně utekl Herkner, přihrál Hájkovi a ten nekompromisně prostřelil Krause 3:1. Domácí jsou v laufu a o minutu později se řítí sám na branku Zeman, s brankářem Krausem však přehodil i hostující branku.
Jestli někdo očekával ze začátku druhé půlky tlak Stráže, tak ten se spletl. O  osudu utkání se rozhodlo v 59. minutě, to standartní situaci dohraje Vlach, přihraje Bendovi, který vnikne do vápna a střelou k tyči překonává Krause po čtvrté. V 61. minutě vznikne závar v hostujícím vápně, míč si nakonec najde cestu k Herknerovi a ten střelou pod břevno navyšuje skóre už na 5:1. Hosté mohou snížit v 67. minutě, to se od půlky řítil na Jiráka hostující hráč, avšak v koncovce selhal. V 73. minutě má velkou šanci Hájek, jeho záměr však vystihl brankář Kraus a míč mu vypíchl. Utkání se pak již pouze dohrává a domácí si připisují naprosto zasloužené tři body.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Dneska jsem s výkonem kluků spokojený. Před zápasem jsme měli velké problémy se sestavou, stopér Kabát nakonec nemohl nastoupit a se sebezapřením do utkání nastoupili Kovářík a Hájek. Proto jsem moc rád za takový výsledek podpořený slušným výkonem. Mile mě svým výkonem překvapili Kosiewicz, Vlach, Benda a Herkner. Hosté toho kromě tvrdých zákroků a neustálého mrmlání mnoho nepředvedli a naprosto zaslouženě okupují suterén tabulky. V příštím týdnu zajíždíme do Stráže pod Ralskem a jakýkoliv bodový zisk by byl úspěchem. Snad se nám už konečně trochu vyprázdní marodka.

Br.: 6., 61. Herkner, 36. Vlach, 37. Hájek, 59. Benda – 35. T. Gruncl

Rozhodčí: Kowalik – Šůma, Kořínek (podprůměrný výkon) Delegát: Všechovský

ŽK: Hájek, Herkner

Sokol Doubí: Jirák 5 – Beneš 5, Kosiewicz 8, Vlach 8, Jonáš 5 – Herkner 8, Kovářík 7 (71. Urban 5), Benda 8, Rydval 6 (82. Jiří Štefan) – Hájek 6, Zeman 5 (65. Matuna 5)

Připraveni ještě: Sulo, Kabát, P. Gruncl

Chyběli: Suchomel, Jakub Štefan, Šimek (zranění), Zradička (dlouhodobé zranění)