Hodnocení podzimní sezóny mužů

Po podzimní části 1. A třídy se naše mužstvo nachází na 6. místě se ziskem 19 bodů. S umístěním jsme s kolegou P. Sulem relativně spokojeni, s bodovým ziskem však nikoliv. Mrzí především kolaps v Ruprechticích, kde jsme ještě v 77. minutě vedli 3:1 a nakonec brankou v 91. minutě prohráli 4:3. Zbytečná domácí prohra s Rovenskem, kdy jsme do 72. minuty vedli 1:0 a měli proti oslabenému soupeři zápas pod kontrolou, avšak soupeři jsme konečnou výhru 3:1 darovali obrovskými individuálními chybami a zapomenout nesmíme ani na duel v Rynolticích, kde jsme o tři body přišli v nastaveném čase nesmyslně odpískanou penaltou. Suma sumárum nám k úplné spokojenosti chybí č tyři body.

Podzim jsme pak ukončili dokopnou, která se konala 12.11. v Kikáči. Úvod patřil předsedovi našeho oddílu Slávovi Ryvolovi, který nám poděkoval za uplynulou podzimní část a seznámil hráče s celkovým fungováním klubu. Na rozlučku nám jménem výboru daroval pěknou finanční částku + láhev dobré kořalky. Tímto bych mu chtěl jménem celého A mužstva ještě jednou poděkovat. Pak už dostali slovo trenéři, kteří shrnuli podzimní část a své hodnocení přidal i kapitán Zdenda Suchomel a jeho zástupci Honzové Kovářík s Jirákem.

Pak už se vyhlašovali jednotlivé kategorie a předávali hodnotné ceny:

Nejlepší hráči podzimní části: (aritmetický průměr známek udělovaných po každém zápase 1 nejhorší – 10 nejlepší)

1. Kuba Rydval průměr známek 6,69

2. Honza Kovářík průměr známek 6,33

3. Zdenda Suchomel průměr známek 6,17

Nejlepší střelci:

1. Michal Hájek 11 gólů

2. Kuba Rydval 10 gólů

3.- 4. Honza Kovářík   5 gólů

3.- 4. Vojta Zeman   5 gólů

 

Nejlepší asistenti:

1. Honza Kovářík 10 asistencí

2. Kuba Rydval   8 asistencí

3. Michal Hájek   2 asistence

 

Vítěz kanadského bodování:

1. Kuba Rydval 10+8 18 bodů

2. Honza Kovářík  5+10 15 bodů

3. Michal Hájek 11+2 13 bodů

 

Vítěz tréninkové docházky: (celkem za podzimní část 35 tréninkových jednotek)

1. Martin Beneš 35 tréninků    100% !!!

2. Kárel Kabát 32 tréninků

3. David Matuna        31 tréninků

 

Nejužitečnější hráč: (hodnocení +/-)

1. Peter Sulo + 11

2. – 3. Michal Hájek + 8

2. – 3. Martin Novák + 8

Zimní příprava:

Hráči se společně s realizačním týmem sejdou k prvnímu tréninku 19.1. 2017 sraz v kabinách 17:45. Zatím máme potvrzené tyto přátelské zápasy: (vše na našem hřišti)

28.1. Jiskra Vratislavice výkop 14 h

4.2. Tatran Bílý Kostel výkop 14 h

11.2. Sokol Pěčice výkop 13 h

18.2. SK Vroutek výkop 14 h

25.2. Jiskra Višňová výkop 15 h

4.3. Sokol Pěnčín výkop 14 h

Dá se očekávat i pohyb v hráčském kádru, na 99% nás na čas opustí z pracovních důvodů Tomáš Gruncl (v jednání je jeho působení v Chotyni). Do Prahy odešel za prací Jirka Urban, se kterým budeme situaci ještě řešit. Zájem registrujeme i o naše klíčové hráče, konkrétně o Rydvala (Skalice, Přepeře), Nováka (Doksy) a Hájka (Skalice, Turnov). Velmi neradi by jsme o tyto hráče přišli, avšak možnosti našeho klubu jsou oproti týmům z vyšších soutěží omezené.

Do přípravy naskočí čtyři hráči, které budeme zkoušet. O dalších dvou ještě jednáme. Jména zatím nebudu prozrazovat.

Závěrem bych chtěl všem členům našeho oddílu popřát klidné prožití vánočních svátků a v roce 2017 na našem doubském „peršánu“ naviděnou.

Milan Bláha

trenér A mužstva Sokol Doubí