Muži – 5.mistrovské utkání

TJ Desná – Sokol Doubí 4:1 (2:0)

V sobotním deštivém odpoledni zajíždělo naše mužstvo do Desné, kde chtělo napravit dojem po minulém zápase s Hejnicemi. Hosté začali aktivně a již v 1. minutě se pěknou střelou prezentoval Hájek. další šanci mají hosté v 11. minutě, to se do úniku dostal Rydval, domácí gólman však dobře vyběhl a Rydvala vytěsnil z ideální střelecké pozice. O minutu později o sobě dají vědět domácí, jejich šance však končí mimo tři tyče branky Jiráka. V 15. minutě Kovářík ideální přihrávkou poslal Rydvala do samostatného úniku, gólman Doubek však předvedl bravurní zákrok a střelu Rydvyho dokázal vyškrábnout na roh. Ve 20. minutě přichází zbytečná chyba v rozehrávce hostů, kterou trestá Pivnička střelou na bližší tyč 1:0. Do té doby s dobře hrajícími hosty branka zamává a ihned po rozehře přichází další laciná ztráta, útok domácích a zakončující J. Kořínek 2:0. Ve 34. minutě mohou hosté  snížit, to dlouhý výkop Jiráka přeletí domácí obranu, do koncovky se dostává Hájek, avšak výborný Doubek je opět na místě.
Druhý druhého poločasu nastupují hosté s cílem ještě něco s výsledkem udělat. Ve 48. minutě však domácí útočí, následuje faul T.Gruncla, žlutá karta a trestný kop, ten však míří nad branku Jiráka. V 52.minutě se do další obrovské šance dostal Rydval, sám před brankářem však poílá míč mimo tři tyče. V 54. minutě jsou hosté opět blizoučko ke gólu, to centr T. Gruncla tečuje na branku Zeman, za již překonaného Doubka musí zaskočit domácí stopér a s pomocí břevna míč z brankové čáry vykopává! V 61. minutě vystihne rychlý Rydval pomalou malou domů domácích, brankář Doubek však se štestím míč vypíchne. V 65. minutě přichází z ničeho nic branka domácích, to nejmenší hráč na hřišti nejprve uteče Kabátovi, následně přetlačí Suchomela a přihrává Pivničkovi, který nemá problém přidat svoji druhou branku 3:0.  Hosté se dál snaží, v mezihře domácí přehrávají, ale šance proměnit nedokáží, tak jako Herkner, který nejprve v 66. minutě střílí levačkou pouze do náruče Doubka a v 70. minutě hlavičkuje z ideální pozice nad branku. Hosté se dočkají až v 75. minutě, to se k dlouhému výkopu Jiráka dostal důrazný Hájek a překonává Doubka, který poprvé v utkání trošičku zaváhal 3:1. Hosté se mohou vrátit do utkání o chvilku později, to je v domácím vápně sražen hostující kapitán Suchomel, rozhodčí Dvořák se však zapískat penaltu neodvážil. V 86. minutě to ještě zkouší pěknou střelou Rydval, na Doubka si však nepřišel. Účet zápasu uzavírají domácí v 92. minutě, kdy po rychlém protiútoku do otevřené obrany hostů a ne mávnutém ofsajdu uzavírá účet zápasu Pfeifer 4:1.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Oproti minulému týdnu jsme předvedli zlepšený výkon. Výsledek neodpovídá dění na hřišti, ale takový je fotbal. My neproměníme vyložené šance a domácím tam naopak spadlo všechno. Musíme to hodit za hlavu, v týdnu dobře potrénovat a v sobotu porazit Krásnou Studánku.
Br.: 20., 65. Pivnička, 21. J.Kořínek, 92. Pfeifer – 75. Hájek
Rozhodčí : Dvořák – Vydra, Urbánek  Delegát: Houška
ŽK: Beneš, Rydval, T. Gruncl
Doubí: Jirák 5 – Beneš 5, Kabát 4, Suchomel 4, T. Gruncl 6 – Benda 4 (46. Zeman 4), Kosiewicz 4 – Herkner 4, Kovářík 6, Rydval 5 – Hájek 5
Připraveni ještě: Sulo, Urban, Jonáš, Matuna