Muži – 1.mistrovské utkání

TJ Sokol Tesla Stráž nad Nisou – Sokol Doubí 1:7 (1:3)

K prvnímu mistrovskému utkání zajíždělo naše mužstvo do sousední Stráže nad Nisou. Poslední nepřesvědčivé výsledky vyvolaly v hostujícím táboře obyvy z tohoto utkání. Ty se začaly rozplývat hned od začátku utkání, již v první minutě postupoval ze strany sám na branku Rydval, ale pouze nastřelil gólmana Příhodu. V 18.minutě přichází krásný pas T.Gruncla na hlavu Hájka, který přehodil gólmana domácích 0:1. Ve 23.minutě dostává za hraní rukou mimo vápno červenou kartu hostující brankář Jirák. Do branky tak musí nestor Peter Sulo. Trestý kop z hranice vápna posílá domácí Oberraiter nad branku. Dom&a acute;cí se snaží, ale hosté i v deseti hrají dobře a domácí do šancí nepouští. Ve 30.minutě zahrávají domácí rohový kop, k zakončení se dostane Dostál, ale střílí vedle. Ve 39.minutě zahrávají hosté rohový kop, Kovářík nacentruje přesně na hlavu Suchomela a ten hlavou posílá oslabené hosty do dvoubrankového vedení 0:2.  Ve 43.minutě vidí diváci parádní akci hostů po ose Kovářík-Rydval a do prázdné branky zakončující Hájek 0:3. Ve 45.minutě domácí prakticky z ničeho snižují, dlouhý balón za naší obranu, ta nezachytí náběh T.Drašnera, který v zakončení přehazuje Sula 1:3. Gól do &s caron;atny, jak se říká a to ještě musel Sulo likvidovat nebezpečnou střelu Michalíka těsně před koncem poločasu.

Hosté čekali nápor domácích začátkem druhého poločasu, ten se však nedostavil a naopak byli to hosté, kteří hned ve 46.minutě gólově udeřili, to krásnou přihrávku Kováříka přetavil v gól Zeman 1:4. Hosté můžou domácí dorazit hned o minutu později, to se do velké šance dostal Kosiewicz, chtěl přehodit brankáře Příhodu, který však jeho úmysl vystihl. Hosté i v deseti začínají v utkání dominovat, v 50. minutě pěkně střílí agilní Rydval, jeho střela končí těsně vedle. Domácí v poli nedokážou nic vymyslet, tak to zkouší alespoň z dlouhých autů, tak jako v 53. minutě, kdy se musel vyznamenat Sulo a střelu domácího hráče vy razit na rohový kop. V 54.minutě chybuje domácí stopér Kraus, který posílá pomalou malou domů, Kuba Rydval nasedne na motorku, u míče je dříve než gólman Příhoda, kterému dělá kličku a uklízí míč do prázdné branky 1:5. V 67. minutě je na hranici vápna faulován Zeman, Kovářík-střela přes zeď-šibenice-bezmocný Příhoda 1:6. V 75. minutě krásná přihrávka Beneše na Hájka, který postupuje sám na branku, obchází gólmana, je faulovaný Příhodou, a nemůže následovat nic jiného než červená karta pro brankáře Příhodu a pokutový kop. Ten s přehledem proměňuje hostující špílmachr Kovářík 1:7. Utkání se pak již jen dohrává pod taktovkou hostů, kteří kontrolují míč a zoufalí domácí si přejí závěrečný hvizd rozhodčího.

Ohlasy po utkání:

Milan Bláha (trenér Sokola Doubí): Dnes jsem s výkonem týmu opravdu spokojený. Bylo tam nasazení, bojovnost i herní kvalita. Od 23. minuty jsme hráli o deseti a přesto jsme domácí přehráli ve všech činnostech. Pochválit dnes musím všechny, nejvíce kvarteto Suchomel, Kovářík, Rydval, Hájek. Tyto důležité body budeme chtít potvrdit příští týden proti Stráži p.R., které odehrajeme v sobotu v azylu ve Vesci.

Br.: 45. T.Drašner – 18., 43. Hájek, 67.,76. z pen Kovářík, 39. Suchomel, 46. Zeman, 54. Rydval

ŽK: Zeman, Beneš

ČK: 23. Jirák

Rozhodčí: Hrbáček – Tykva, Švec

Delegát: Langer

Sokol Doubí: Jirák 5 – Kosiewicz 8, Kabát 8, Suchomel 9, T.Gruncl 8(80. P.Gruncl) – Novák 7(23.Sulo 8), Beneš 8 – Zeman 8(79. Matuna), Kovářík 9, Rydval 9 – Hájek 9

Připraveni ještě Urban, Jonáš, Benda

chyběli: Zradička (dlouhodobé zranění), Herkner (dovolená)