Muži – 5.přípravné utkání

TJ Sokol Pěnčín – Sokol Doubí 4:1 (2:0)

K poslednímu přípravnému utkání jsme zajížděli na hřiště účastníka 1.B třídy Sokola Pěnčín. Úvod zápasu patřil domácím, kteří zahrozili již v první minutě, střela však minula Jirákovu branku. V 15. minutě vidí diváci první gól, to domácí kopou rohový kop, domácí Škréta přehlavičkuje Zemana, Suchomel nedokáže míč odvrátit a volný domácí hráč napálí míč pod břevno 1:0. Hned z rozehry hosté chybují a domácí mají další šanci, střela však míří mimo tři tyče. Ve 23.minutě vybojuje míč Zeman, následně přehazuje gólmana, míč však končí těsně vedle. Ve 26.minutě natáhne Rydval, jeho tečovaná střela končí těsně vedle branky. Ve 42.minutě přidávají domácí druhou branku, to centr ze strany tečuje do branky domácí útočník 2:0.
Do druhého poločasu vstupují hosté nabuzení udělat něco s nepříznivým výsledkem. V 50.minutě však domácí předvedou rychlý protiútok a tečovaná střela končí za zády nešťastného Jiráka 3:0. V 52.minutě mají domácí další velkou šanci, míč však končí vedla branky hostů. V 64.minutě vyveze balón Suchomel, pěkně uvolní Zemana, který postupuje ze strany sám na branku domácích, míč však posílá vedle. V 71.minutě  dostává míč domácí útočník na hranici offsidu a  postupuje sám na branku, v koncovce je přesný a domácí vedou už 4:0 ! V 73.minutě je v šanci Rydval, brankář jeho střelu vyráží a dorážku posílá Kovářík nad branku. V 81. minutě zaznamenají hosté čestný úspěch, to Rydval vyborně napadá domácí rozehrávku a následný únik zakončuje střelou mezi nohy gólmana Semenského 4:1.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí):
Nehráli jsme dobře. Domácí mají kvalitní tým a dnes nás ve všem přehráli. Takhle nemůžeme pokračovat dál. Máme tři tréninkové jednotky, aby jsme s tím něco udělali a derby ve Stráži nad Nisou výsledkově zvládli. Naši hráči mi zamotali hlavu, dnešním katastrofálním vystoupením budu muset s kolegou Sulem přehodnotit předpokládanou základní sestavu. Určitě nám ve Stráži nad Nisou bude chybět Herkner, dnes náš nejlepší hráč, který je na dovolené.
Br.: 81. Rydval
Sokol Doubí: Jirák – T.Gruncl (60.Herkner), Suchomel, Kabát, Kosiewicz (75.Beneš) – Beneš (60.P.Gruncl), Benda (46.Jonáš) – Zeman (30.Matuna(60.Benda)), Kovářík (76.Matuna), Rydval – Herkner (46.Zeman)
chyběli: Hájek (práce), Novák (rodinná oslava), Zradička (dlouhodobé zranění),Urban (zranění)