Muži – 12.mistrovské utkání

Slovan Hrádek nad Nisou – Sokol Doubí 6:0 (3:0)

K poslednímu utkání jsme zajížděli na pěkně připravený trávník vedoucího týmu tabulky Slovanu Hrádek n.N. Do utkání naše velmi pozměněná sestava vstoupila aktivně a již v 8.minutě máme první velkou šanci utkání, to krásný centr Tomáše Gruncla posílá hlavou Suchomel do tyče! Následnou dorážku stačí domácí obrana zablokovat. Ve 13.minutě se k prvnímu ohrožení hostující branky dostávají domácí, střílený centr však projde celým vápnem až do autu. V 15.minutě přichází první 100% šance domácích, po pěkné individuální akci Švejkovského se před Jirákem zjeví osamocený útočník, gólman hostů se však vyznamenal. Ve 27.minutě hlavičkuje domácí útočník nad naší branku. Ve 31.minutě šanci domácího týmu hasí výborným obranným zákrokem Novák. Z následného rohu hlavičkuje domácí hráč těsně vedle. Ve 34.minutě přichází první gól zápasu, to Kovařík je na půlce hřiště evidentně faulován, rozhodčí A.Brož však nepochopitelně nezapíská a rychlý brejk zakončuje nejlepší hráč domácích Patrik Rob 1:0. Hned po minutě přichází klíčový okamžik celého utkání, to rozhodčí A.Brož vědom si své předchozí chyby posoudí běžný souboj domácího D. Holečka a našeho Suchomela jako faul a hosté budou mít výhodu pokutového kopu. Ten však Kovařík trestuhodně zahazuje, když prudkou střelou netrefí branku. Domácí brankář neváhá a rychle rozehraje, hostující hráči vůbec nereagují a rychlou akci zakončuje domácí Skrbek 2:0. To je pro hosty šok, místo nerozhodného stavu prohrávají o dvě branky a domácí začínají mít jasnou převahu. Ve 41.minutě přichází třetí úder, to domácí po pěkné akci vyšachují hostující obranu a v koncovce je přesný Černohorský 3:0. Ve 45.minutě se připomenou hosté, střela Beneše však míří nad branku domácího brankáře Šedivého.Do druhého poločasu hosté prostřídají, ale převaha domácího týmu je od začátku patrná. V 51.minutě domácí přidávají čtvrtou branku, to se po centru ze strany prosazuje P.Rob. V 55.minutě se pěknou střelou prezentuje Suchomel, domácího gólmana Šedivého však nepřekoná. V 58.minutě likviduje tutovku domácích Jirák. V 65.minutě pěkná individuální akce Suchomela, ten však v koncovce už nemá sílu a jeho slabou střelu kryje Šedivý. V 68.minutě kompletuje hattrick domácí P.Rob, který si pohrál s hostující obranou 5:0. V 74.minutě pěkná střela Breburdy 6:0! Po této brance nahrazuje v hostující brance Jiráka matador Peter Sulo. V 82.minutě musí ze své torny vytáhnout fantastický zákrok Sulo, aby hosté neinkasovali posedmé. V 85.minutě domácí vyšachují hostující obranu a prakticky jistou branku dokáže svým zákrokem odvrátit Sulo. Hraje se bezstarostný fotbal, hosté se čestného úspěchu mohou dočkat v 86.minutě, to pěknou střelu Nováka odvrací na roh Šedivý. V 88.minutě je ve velké šanci O.Holeček a jen velmi dobrý obranný zákrok Jirky „lampasáka“ Urbana odvrátí další pohromu. V 90.minutě to zkouší ještě Novák, jeho střela se mezi tyče nevešla.

Ohlasy po utkání:

Milan Bláha (trenér hostujícího týmu): Dnes jsme v sestavě udělali opravdu hodně změn, ale třicet minut jsme hráli opravdu velmi dobře. Pak se utkání během pěti minut zlomilo, nejprve první gól domácích po evidentním faulu, pak naše neproměněná penalta a druhá inkasovaná branka. Pak už utkání nemá cenu dál hodnotit. Chtěl bych domácím pogratulovat k postupu do KP a našim klukům poděkovat za velmi dobrou jarní sezónu, kterou jsme zakončili na pěkném sedmém místě.

Br.: 34., 51., 68. P.Rob, 36. Skrbek, 41. Černohorský, 73. Breburda

Rozhodčí: A.Brož (velmi nepřesný) – Vachek, Čurda

bez ŽK

Sokol Doubí: Jirák 4 (79.Sulo 10!!) – Novák 5, P.Gruncl 4, Kosiewicz 4, T.Gruncl 4 – Beneš 4, Urban 4 – Matuna 4 (46.Zeman 4), Kovařík 4 (46.Salaba 4), Hájek 4 – Suchomel 5