Muži – 11.mistrovské utkání

Sokol Doubí – Sokol Tesla Stráž nad Nisou 10:1 (5:1) !!!

V posledním domácím utkání jsme hostili o záchranu bojující Stráž nad Nisou. Domácí vstoupili do utkání aktivně a už v 5.minutě centruje do vápna Kosiewicz ,míč hostující obrana dokáže odvrátit pouze k benjamínkovi našeho týmu Davidu Matunovi, který je v koncovce přesný a dodává klid na kopačky domácích hráčů 1:0. V 9.minutě už vedeme o dvě branky, to přihrávku Jonáše převezme na hranici ofsajdu Hájek a samostatný nájezd řeší zkušeně, když obejde i brankáře hostů a zasune míč do prázdné branky 2:0. V 16.minutě o sobě dají vědět i hosté , ale jejich šanci řeší včasným vyběhnutím domácí opora v brance „Špenát“ Jirák. Ve 22.minutě zahrává trestný kop Kovařík, který najde přesným centrem hlavu Suchomela a jen výborný zákrok hostujícího brankáře Durdise ochránil hosty od další pohromy. Z následného rohu si však domácí kapitán spravil chuť a hlavou nedal Durdisovi šanci 3:0. Ve 26.minutě je sníženo, to Horáček dostane přesný balón za domácí obranu a zakončení zvládá s přehledem 3:1. Domácí se snaží rychle odpovědět, Kovařík svou přihrávkou nachází na malém vápně Herknera, ale ten v tutové šanci selhal. Škoda Ondro ! Ve 37.minutě pěkně sehrají signál z rohu Kovařík s Novákem , ale střelu druhého jmenovaného dokáže hostující obrana zablokovat. Z následného rohu sehrají domácí další signál a Hájek míč uklízí za záda hostujícího brankáře 4:1. Ve 42. minutě přidává další hřebíček do hostující rakvičky Kovařík, který napálil míč z 25 metrů a k údivu všech končí balón v síti nešťastného Durdise 5:1.
Druhý poločas zahajují domácí opět ve velkém stylu, to ve 47.minutě vyrobí hrubici hostující kapitán Oberreiter a Hájek v samostatném nájezdu nemá problém 6:1. V 58.minutě napřáhne ze 30 metrů Novák a jeho pěkná střela znamená vedení 7:1. Hosté jsou zralí na ručník a v 70.minutě promění jejich obránce v kužely domácí kanonýr Hájek a navyšuje vedení na 8:1. Z tribuny už se začne ozývat deset, deset. V 74. minutě si hosté vybíjejí zlost na agilním Matunovi, který po tvrdém zákroku ohodnoceném pouze žlutou kartou musí nuceně střídat. V 81. minutě vytahují domácí z repertoáru další signál z rohového kopu a hlavičkující Kosiewicz pozdravil bývalé spoluhráče devátou brankou 9:1. V 85.minutě může kýženou desátou branku Hájek, toho ale v úniku zradila kopačka :-) V 86.minutě se domácí fanoušci dočkali a jak kjinak než po signálu z rohového kopu, kdy si spolupráci zopakovali rozehravajicí Ko
vařík a hlavičkující Kosiewicz 10:1. Domácí tedy v posledním domácím zápase čepovali desítku :-)
Ohlasy po utkání :
Milan Bláha (trenér domácího týmu ): My jsme chtěli odčinit minulý nepovedený zápas ve Studánce a vyvrátit veškeré spekulace, které se v týdnu objevily, že by jsme to Stráži měli jak se říká pustit a to se nám povedlo na 100%. Kluci zaslouží uznání , dnes to příkladně odjezdili a přidali i herní kvalitu a byl z toho nejlepší výkon jara. Jsem rád, že jsme na jaře vyhráli všechny domácí zápasy (6 zápasů 6 výher skóre 28:8 !!!). Příští týden zakončíme povedené jaro zápasem v Hrádku , kde dostanou příležitost kluci, kteří na jaře tolik nenastupovali a šanci si jednoznačně zaslouží.

Br.: 9.,37.,47.,70. Hájek, 81.,86. Kosiewicz , 5.Matuna, 22.Suchomel, 42.Kovařík, 58.Novák – 26.Horáček

Rozhodčí : Mařatka – Šubrt, Dvořák

ŽK: Kovařík, Suchomel
ČK: 90.Dostál (Stráž)

Doubí: Jirák 6 – Kosiewicz 9, Kabát 7, Suchomel 8, Jonáš 6(57.T.Gruncl 6) – Novák 8, Urban 6(64.Zeman) – Matuna 7(74.P.Gruncl), Kovařík 9, Herkner 6 – Hájek 9