Ml.žáci – 11.mistrovské utkání

Nové Město pod Smrkem – Doubí 1:7 (0:4)

Na krásném stadionu se hrál stejně krásný fotbal.Nádherná tráva na podhorském stadionu v Novém Městě, zkropená nočním deštěm, přímo vybízela k pěknému fotbalu. A kluci si tentokrát utkání opravdu užili. Snaživého a bojovného soupeře, jemuž nechyběla ani kvalita, přehráli po odpovědném a bojovném výkonu, který okořenila řada pohledných akcí.
Už v první minutě se dostal do velké šance David Blažek, zbytečně si ale přehazoval míč z levé nohy na pravou a propásl nejlepší okamžik k zakončení. Vzápětí promarnil velkou šanci Toník Kříček, samostatný nájezd neproměnil ani Kuba Čížek, již tradičně nejlepší hráč na hřišti.
Domácí ale nehráli v útoku vůbec špatně a dostali se do jedné slibné úříležitosti. Střelu zblízka k bližší tyči znamenitě vyrazil brankář Doubí Petr Dědic. Naši kluci ale byli přece jen o poznání nebezpečnější, což vyústilo do zasloužené vedoucí branky. Středem hřiště odvážně proběhl Ondra Šedivý, přihrál před branku Lukáši Kovářovi a ten nekompromisně prostřelil brankáře Nového Města.
Druhý gól přidal zanedlouho Toník Kříček, využil roh Štěpána Lubase. Toník skóroval ještě jednou po rychlé kombinaci svých spoluhráčů Davida Blažka a Kuby Čížka. O čtvrtý gól se zasloužil ranou ke vzdálenější tyči Honza Šťastný, když se předtím prosadil důrazem v soubojích tělo na tělo.
Čtyřgólový náskok po prvním poločase odpovídal dění na hřišti. Doubí nemělo ve své hře slabý článek a vyváženě bránilo i útočilo.
Také druhý poločas se až na výjimky odehrával v režii našich kluků. Na 5:0 zvýšil Lukáš Kovář šikovnou placírkou k zadní tyči. Pak se dostal ke slovu také zarputilý soupeř, gól Doubí obdrželo po trestném kopu do šibenice ke vzdálenější tyči. Brankář Petr Dědic od ní stál příliš daleko a míč ho přeletěl vysokým obloukem.
K ničemu dalšímu až ale Doubí domácí nepustilo, naopak přidalo další dvě branky. O první se postaral  Honza Šťastný, míč mu připravili svým pohybem Ondra Šedivý a Lukáš Kovář. Sedmý gól zasunul do prázdné branky David Blažek, tutovku mu poskytl svou chybou domácí brankář. David si gól zasloužil za svou rvavost, navíc perfektně kopal rohy.
Další šance kluci nevyužili. Většinou při nich dali poněkud sobecky přednost individuální akci před přihrávkami na lépe postavené  spoluhráče, na něž prázdná branka zívala jak tlama řvoucího nigerijského hrocha.
Přesto seDoubí ve srovnání s domácím utkáním s Chrastavou zlepšilo o dvě třídy. Příležitost na pravém okraji zálohy dostal tentokrát Tonda Kočí a chopil se jí. Obětavě bránil, nedal protihráčům prostor  ještě si připsal gólovou asistenci.
SESTAVA: Dědic – Wondrák, Zahejský, Klajl, Šedivý, Kašpar, Láska – Lubas, Kočí, Čížek, Šťasný, Blažek – Kříček, Kovář.
BRANKY: Kovář 2, Kříček 2, Šťastný 2, Blažek.
TRENÉŘI: Čížek, Kubla.