Muži – 10.mistrovské utkání

FK Krásná Studánka – Sokol Doubí 3:2 (1:0)

K dalšímu zápasu jsme zajížděli do Krásné Studánky. Na pěkném, ale kluzkém trávníku se od začátku hrála vyrovnaná partie. V 6. minutě se k ohrožení hostující branky dostali domácí, střela však mířila nad naší branku. V 9. minutě kopou hosté trestný kop, Kovařík posadil míč na hlavu Kosiewicze, ale jeho hlavička mířila nad branku. Ve 11. minutě již udeřilo, po centru ze strany přeskočil J.Hájek bránícího T.Gruncla a nedal Jirákovi šanci 1:0. Ve 32. minutě Novák pošle do sólového úniku Hájka, kterého však vychytal nejlepší hráč domácích gólman Martin. Ve 33. minutě musíme nuceně střídat, zraněného Zradičku nahrazuje Beneš. Ve 34. minutě se prezentuje pěknou střelou domácí Grujovski, avšak branku minul. Ve 37. minutě musí dvakrát výborně zasáhnout hostující brankář Jirák. Těsně před poločasem ve 45. minutě zahrává trestný kop Kovařík, který vykulil míč za vápno Novákovi,
jeho utěšenou střelu však Martin výborně vyrazil na roh.
Do druhého poločasu musí hosté znovu nuceně střídat, zraněného kapitána Suchomela nahrazuje Zeman. Druhý poločas zahajují hosté větší aktivitou a v 57. minutě se jim daří vyrovnat stav, to Hájek zatáhl balón, který se následně odrazil k Herknerovi, který konečně ukončil svoji střeleckou smůlu a střelou na vzdálenější tyč nedal Martinovi šanci 1:1. V 64. minutě má velkou šanci Hájek, jehož opět vychytal výborný Martin. V 71. minutě jdou domácí do vedení, dlouhý nakopnutý balón do hostujícího vápna se odrazí k Linhartovi, který je v zakončení bezchybný 2:1. Za dvě minuty je však vyrovnáno, Novák pošle dlouhý míč na Hájka, který bez problémů uteče domácím obráncům a tentokrát svůj samostatný únik nadvakrát proměňuje 2:2. O chvíli později se do vápna probíjí Herkner a ve vyložené šanci je sražen, píšťalka sudího Tykvy však nepochopitelně mlčí. Utkání směřuje k zasloužené remíze, v 87. minutě však domácí zahrávají rohový kop a volný T.Hájek pěknou hlavičkou vystřelil Studánce tři body 3:2.
Ohlasy po utkání:
Milan Bláha (trenér Sokol Doubí): Dnes jsem s naším výkonem velmi nespokojený, hlavně za první poločas. Bezkrevný výkon bez bojovnosti, běhání a žádné herní kvality. Někteří hráči podali velmi špatný výkon a musí se nad sebou zamyslet. Ještě si to s kolegou Sulem vyhodnotíme, ale dají se čekat změny v sestavě. Parametry hráče 1. A třídy dnes z našeho týmu splňoval pouze brankář Jirák, který za góly nemohl a ještě nás podržel. Bojovnost se nedá upřít ani Novákovi, Hájkovi, Herknerovi a Urbanovi. Ostatní zahráli hluboko pod své možnosti. Příští týden nás čeká další derby, kdy hostíme Stráž nad Nisou a po dnešku máme rozhodně co napravovat.

Br.: 11. J. Hájek, 71. Linhart, 87. T.Hájek – 57. Herkner, 73. Hájek

Rozhodčí: Tykva – Ujka, Havel, delegát: Fischer

Doubí: Jirák 6 – Kosiewicz 4, Suchomel 5 (46. Zeman 3), Kabát 5, T.Gruncl 3 – Novák 5, Urban 5 – Herkner 5, Kovařík 3, Zradička 4 (33. Beneš 3) – Hájek 5