Ml.žáci – 9.mistrovské utkání

STUDÁNKA/RUPRECHTICE – DOUBÍ 2:5 (1:0)

Výborný soupeř neodolal drtivému finiši Doubí.Zápas se silným soupeřem se dlouho nevyvíjel bůhvíjak, mladší žáci prohrávali ještě dvacet minut před koncem 0:2 a nemohli se gólově prosadit, byť šance měli.
Nezpanikařili ovšem, dokázali stupňovat svůj tlak na spojený tým Krásné Studánky a Ruprechtic, a nakonec získali zaslouženě všechny tři body.
Na krásné, ale poněkud kluzké přírodní trávě se od začátku odehrával vyrovnaný zápas, domácí byli zpočátku živější a bojovnější. Našim klukům nějakou dobu trvalo, než si zvykli na odlišnosti přírodní trávy od umělé. První branku dostali dorážkou po závaru před svou brankou, další vyloženou šanci chytil brankář Doubí Petr Dědic. V chladném dopoledni jakoby někteří borci Doubí zamrzli, pod svým standardem zůstávali v úvodu střetnutí hlavně David Blažek a Ondra Folprecht. Studánka/Ruprechtice dobře bránila, nám chyběl v koncovce větší klid, dravost i štěstí. Například  střela Petra Klajla těsně minula levou tyč a skončila v autu.
Druhý poločas však byl převážně v naší režii. V jeho úvodu jsme nicméně dostali druhý gól, když Dáda Wondrák na pozici pravého obránce zvolil rozehrávku středem hřiště, domácí získali míč, jejich útočník se ocitl zcela sám před Petrem Dědicem a nezaváhal.
Do šancí jsme se prosazovali i my, ale zpočátku je kluci spalovali. Největší zahodil David Blažek, k míči se dostal jen pár kroků od branky soupeře, ale přízemní ranou minul bližší tyč. V druhém poločase však velmi oživl a dělal obraně Studánky/Ruprechtic velké problémy.
Na rozdíl od prvního poločasu už ve středu zálohy jednoznačně dominoval Kuba Čížek. Jak domácím docházely síly, přibývaly na naší straně nadějné šance, jež vyústily do změny nepříznivého skóre.
První gól vstřelil zblízka David Blažek, druhý přidal zanedlouho Kuba Čížek. Soupeř měl v druhém poločase pouze jednu velkou příležitost, brankář Petr Dědic si s ní naštěstí velmi dobře poradil, když kryl ráno z několika kroků. Navíc si připsal asistenci na jedné z branek, a sice vydařeným dlouhým výkopem od branky.
Studánka/Ruprechtice přestávala s přibývajícími minutami stačit našemu vysokému tempu, z čehož pramenily další tři góly Doubí. Branku na 3:2 vsítil David Blažek, po něm skóroval dvakrát pohyblivý a dravý Lukáš Kovář. Petr Klajl ještě nastřelil spojnici břevna a tyče, dalekonosná střela Kuby Čížka skončila těsně nad brankou.
Kromě zlepšené ofenzívy přispěla ke strhujícímu obratu dobrá obrana, v níž odvedl mnoho práce stoper Ondra Šedivý. Svědomitý a bojovný výkon předvedl také poctivě se vracející záložník Honza Šťastný. Až na zaváhání při druhé brance byl velkou překážkou pro soupeřovy útočníky Dáda Vondrák.
Za druhý poločas zaslouží ovšem velkou pochvalu všichni, kluci udělali svým rodičům a dalším příbuzným o velkou radost. Společně s výborným soupeřem se postarali o nádherné liberecké derby.
SESTAVA: Dědic – Klajl, Lubas, Šedivý, Vondrák – Folprecht, Čížek, Šťastný, Kubla, Blažek – Kříček, Kovář.
TRENÉŘI: Čížek, Kubla.
BRANKY: Blažek a Kovář po 2, Čížek

DOVĚTEK: Rád bych se omluvil za chybu v předchozím referátu z utkání s Vescem, na jehož konci jsem za našeho příštího soupeře označil Višňovou. Velmi mě těší, že jsem tam v neděli dopoledne jel nakonec jenom já. Štěpána jistě potěšilo, že jsme do Studánky přijeli alespoň na začátek utkání.