Ml.žáci – 7.mistrovské utkání

DOUBÍ – HEJNICE 5:1 (2:0)

Porazili prvního. Ukázala se síla a vyrovnanost mužstva
Po výhře nad Vratislavicemi zažilo domácí hřiště v Doubí další velký úspěch mladších žáků. Kluci porazili Hejnice, vedoucí tým okresního přeboru. Že na soupeře mají, se ukázalo již na podzim, kdy mu venku podlehli po vyrovnaném boji.
Hejnicím tentokrát chyběli dva nejlepší hráči, ale i Doubí se muselo vyrovnat s absencemi. Dlouhodobě zraněný je stoper Nicolas Zahejský, útočník Lukáš Kovář schází kvůli rodinné dovolené, Štěpána Lubase vyřadila nemoc.
Velkou výhodou Doubí je však vyrovnaný kádr, v němž jeden dokáže zaskočit za druhého. Když dva nebo tři kluci nemohou, ostatní je velmi dobře zastoupí. Hejnice naopak bez svých dvou opor příliš nepřipomínaly velmi silného soupeře z podzimu. Stejně jako tehdy za ně nastoupila jedna šikovná dívka.
Doubí vstoupilo do důležitého utkání dobře, soupeře zatlačilo do obrany a výsledkem byly dva slepené, rychle na sebe navazující góly. Po nich se už Hejnice nezmohly na odpor. V záloze kraloval jako obvykle Kuba Čížek. Po jeho akcích padly skoro všechny góly Doubí.
Tři z nich vstřelil náš spolehlivý kanonýr Toník Kříček, po jednom David Blažek a Radim Kotek. Další šance kluci neproměnili, když jim v koncovce chybělo více klidu. Hejnice se dostaly k ohrožení branky Doubí až v době, kdy jasně prohrávaly. Naši hráči už trochu lehkovážně útočili a zapomínali na obranu. Brankář Petr Dědic většinu střel pochytal, jedna mu ale prošla pod tělem, a tak přišel smolně o čisté konto. Nevadí, snad se Petrovi povede nula příště. Koneckonců, jednu z minulého kola v Habarticích už má.
A jak zhodnotil cennou výhru trenér Martin Čížek? „Soupeř nám toho dovolil hodně, my jemu naopak skoro nic,“ řekl. „Dobrý výkon podal například stoper Ondra Šedivý, odebíral fotbalistům Hejnic míče a šikovně je rozehrával dopředu. Pochvalu ale zasluhují všichni.“
SESTAVA: Dědic – Láska, Kašpar, Klajl, Šedivý, Wondrák – Blažek, Čížek, Kotek, Folprecht – Hejzlar, Kříček.
GÓLY: Kříček 3, Blažek, Kotek.