Ml.žáci – 1.mistrovské utkání

DOUBÍ – PODJEŠTĚDÍ 11:0 (7:0)

Kdo viděl podzimní útkání na hřišti našeho prvního jarního soupeře, mohl jen těžko uvěřit, jak snadno si kluci tentokrát poradili se soupeřem z druhé strany Ještědu. Vždyť minule ho po velkém nerváku porazili o jediný gól.  „Zákopčákům“ však v sobotu chyběl jejich nejlepší hráč, který už prý kope za Slovan, a naši branku skoro neohrozili. Dostali se do jediné šance, útočník se ale lekl rychle vyběhnuvšího Alexe Hrušky a míč poslal daleko vedle.
V naší brance se Alex po přestávce prostřídal s Petrem Dědičem a je hezké, že mohli chytat oba. Za své výkony v zápasech i v tréninku si šanci bezesporu zaslouží. Petr si navíc v druhém poločase zahrál v poli, což se brankářům jen a jen hodí. Pozná totiž lépe myšlení těch, jejimž střelám a přihrávkám čelí.
Ale jak již bylo řečeno, oba naši brankáři se po většinu utkání nudili jako už dlouho ne.
Jejich spoluhráči nad Podještědím jasně dominovali, zpočátku však své velké šance pozahazovali. Po deseti minutách se ovšem s góly roztrhl pytel a některé z nich padly po velmi vydařených akcích, kdy kluci šikovně kombinovali. Pokud by si ještě lépe srovnali mušku, odjel by snaživý, ale takřka neškodný soupeř s ještě větším výpraskem. Smůlu si vybral hlavně Honza Šťastný, jemuž fotbalový Pán Bůh v mnoha šancích gól prostě nedopřál.
Slávu si naopak užil Toník Kříček, skóroval čtyřikrát, byť jednou rozvlnil síť s výrazným přispěním hostujícího obránce. Toník zaujal hlavně krásnou střelou zdálky do šibenice a šikovnou hlavičkou. Naběhl si při ní na přední tyč a dokázal, že před brankou nerozhoduje vždy jen výška.
O jasnou výhru se nicméně nepostarali jednotlivci, nýbrž dobře gungující a spolupracující mužstvo. Nikdo „nechrtil“, a tak diváci viděli mnoho dobrých narážeček, z nichž pramenilo časté přečíslení obrany soupeře.
Pochvalu si kluci zaslouží i za to, že po jasné první půli nepolevili. I za stavu 7:0 nebo 10:0 chtěli přidat další góly a nepodlehli pokušení dělat si Podještědí šprťouchlata.
SESTAVA: Dědič, Hruška – Kašpar, Láska, Zahejský, Lubas, Kočí – Folprecht, Čížek, Blažek, Šťastný – Kovář, Kříček.
BRANKY: KŘÍČEK 4, ČÍŽEK 2, ZAHEJSKÝ 2, LÁSKA 1, BLAZEK 1, KOVÁŘ 1.
TRENÉŘI: ČÍŽEK, KOTEK