Sobota, 24 února, 2024
Odehrané zápasy - "A"

Muži – 7.přípravné utkání

Sokol Doubí – Mnichovohradišťský SK 2:1 (0:1)

V sobotu na naše hřiště zavítal Mnichovohradišťský SK vedený J.Broschinským, hrající středočeský KP. Úvod zápasu patří hostům, kteří mají územní převahu, ale do vážnější šance je naše obrana nepouští. Největší nebezpečí nám hrozí po standartních situacích, které hosté zahrávají velmi dobře. Největší šanci prvního poločasu spaluje Ondra Herkner, který unikl hostujícím obráncům a postupoval sám na branku. Jeho střelu však brankář hostů dokázal vyrazit. Jediná branka prvního poločasu padla ve 35. minutě, kdy jsme hostům gól doslova darovali. Dlouhý balón chce hrát jinak výborný Suchomel hlavou brankáři, který však vybíhá z branky a míč ho přelétává a hostující Jíra už má snadnou úlohu 0:1.
Ve druhém poločase sledují diváci vyrovnané utkání. V 55. minutě po pěkné akci centruje do vápna hostů Rydval a Herkner osamocený na malém vápně hlavou těsně minul. Vyrovnat se nám daří o deset minut později. To domácího Kosiewicze fauluje hostující obránce ve vápně a následnou penaltu bezpečně proměňuje domácí kapitán Kovařík 1:1. Máme i další šance, po sérii rohových kopů postupně pálí Kosiewicz, Suchomel a Piršel, ale ani jeden z nich nedokáže trefit zařízení. V 75. minutě vysílá krásným pasem Kovařík do sólového úniku Piršela, který si v zakončení počíná bravúrně 2:1. Hosté se pak snaží o vyrovnání, ovšem ze hry si nedokáží vypracovat pořádnou šanci a  tak největší nebezpečí pro naší obranu jsou opět standartní situace. V 85. minutě má po rohovém kopu velkou šanci hostující Horák, jeho hlavičku dokázal domácí gólman Jirák s vypětím všech sil vytěsnit mimo tři
tyče. Hostům začínají téct nervy, takže závěr utkání je plný ostrých zákroků a po vzájemné potyčce jsou dokonce ze hřiště vykázáni hostující Horák a domácí Zeman. Domácí si závěr utkání pohlídali a připisují si cenný skalp soupeře, hrajícího o soutěž výš.
Ohlasy po utkání:
M.Bláha (trenér domácího týmu): Utkání jsme pojali jako generálku na mistrovská utkání a jsem velmi rád, že jsme dokázali hrát s mužstvem hrající středočeský KP naprosto vyrovnanou partii. Na utkání jsme byli velmi dobře připravení a kluci přesně splnili to, co jsme po nich chtěli. Pochvalu dnes zaslouží všichni.

Br.: Kovařík z pk, Piršel

Doubí: Jirák – Beneš, Suchomel, Kabát, T.Gruncl (70. Jonáš) – Novák (65. Zeman), Urban (80. Salaba) – Herkner (60. Piršel), Kovařík, Rydval (75. Matuna) – Kosiewicz

chyběli: Hájek (práce), Zradička, P.Gruncl (nemoc)