Muži – 6.přípravné utkání

Sokol Doubí – FK Hejnice 5:4 (3:3)
K dalšímu přípravnému utkání jsme si pozvali tým FK Hejnice, hrající krajský přebor.Domácím chyběla celá řada hráčů (Jonáš,Novák,Zradička,Piršel zranění, Salaba,Jirák práce), do branky musel dokonce i trenér Sulo.

Úvod utkání přinesl spíše podprůměrný fotbal plný nepřesností na obou stranách. První velkou příležitost má domácí tým, to hostující obraně pláchl Hájek, ale svou střelu namířil jen do tyče hostující branky. První branku utkání tak střílí soupeř, Suchomel chybuje v rozehrávce a rychlý brejk zakončuje Hubka přesně 0:1. Vyrovnání na sebe nenechá dlouho čekat, agilního Hájka zastavují hosté jen za cenu faulu a jelikož je to v pokutovém území, kopeme penaltu. Tu s přehledem proměňuje Kovařík 1:1. Penalta je k vidění za pět minut i na druhé straně. To T.Gruncl přidržel hostujícího útočníka. Penaltu bezpečně proměňuje hostující brankář Kanta 1:2. Domácí jsou v útlumu a hosté přidávají další branku. Neumanovu střelu stačí ještě Sulo vyrazit, ale na dorážku nejlepšího hostujícího hráče Koťátka nemá nárok 1:3. Domácí to však nevzdávají a ještě do poločasu stihnou vyrovnat
. Kovařík ideálně na penaltě nachází Hájka, který prostřelil Kantu 2:3. Ve 43. minutě vyrovnává Hájek po pěkném pasu Beneše 3:3.
Ve druhém poločase pokračuje vyrovnaná partie, více šancí však mají domácí. Ti jdou do vedení po samostatné akci Michala Hájka, který kompletuje hatt-rick 4:3. Doubí má i další šance, Rydval postupoval sám na brankáře, ovšem ten ho vychytal. Zemanovu střelu stačí hostující obránci zblokovat a neskóroval ani Herkner ze dvou tutovek. Jak se říká, nedáš, dostaneš. Z ničeho nic se před Sulem zjeví osamocený Kanta a vyrovnává na 4:4. Domácí však chtějí zvítězit a tlačí se do útoku. Vítězný gól přichází v 85. minutě, to Kovařík krásně uvolní Herknera, který svůj samostatný nájezd na branku proměňuje 5:4.
Ohlasy k utkání:
M.Bláha (trenér domácího týmu): Dnes jsme nedokázali navázat na dobrý výkon z minulého týdne. Hlavně defenzivní část dnes nefungovala. Budeme se muset na to v týdnu na tréninku zaměřit. Naopak směrem dopředu to bylo v pořádku. Týmu hrajícímu o soutěž výš jsme nastříleli pět branek a ještě další šance jsme neproměnili. Vyzdvihnout musím výkon Hájka, který dal tři góly a ještě trefil tyč, agilního Rydvala a špílmachra Kovaříka, který se podílel na třech gólech.

Br. : 3x Hájek, Kovařík z pen., Herkner

Doubí: Sulo – Kosiewicz (60. Herkner), Suchomel, Kabát, T.Gruncl – Urban (46. P.Gruncl), Beneš – Herkner (46.Zeman), Kovařík, Rydval – Hájek.