Středa, 12 června, 2024
Odehrané zápasy - "A"

Muži – 4.přípravné utkání

Sokol Doubí – Sokol Pěčice 2:2 (0:0)

V dalším přípravném utkání jsme hostili našeho tradičního soupeře v přípravě, tým Sokol Pěčice. Pěčice hraji středočeskou 1. B třídu a v tabulce okupují 4. místo.  V létě jsme v Pěčicích utrpěli debakl 6:0. Od začátku utkání je k vidění kvalitní fotbal z obou stran, ovšem gólových příležitostí diváci nevidí mnoho. Za zmínku stoji šance Kosiewicze, kterého vychytal hostující gólman, střela Zradičky nad branku a po trestném kopu ze strany chyběl Suchomelovi ke skórování krok. Hosté se do vážnější šance nedostali, protože naše obrana vedená Suchomelem pracovala spolehlivě.
Druhý poločas zahájila velká šance našeho týmu, přečíslení tři na jednoho však Piršel nevyřešil přesně. O chvíli později již jdeme zaslouženě do vedení, to Suchomel vybojoval míč, vyvezl ho na soupeřovu polovinu, tam předal míč Zemanovi a ten střelou z dvaceti metrů míří přesně k tyči 1:0. Máme i další šanci, Zeman po úniku nastřeluje míč na zadní tyč a Salabovi chyběl kousek k tomu, aby míč zametl do branky. Pak už otěže zápasu přebírají hosté, ale do vážnější šance se ne a ne dostat. Nakonec se prosazují po naší nepozornosti. Střelu hostujícího hráče zblokuje Suchomel a zůstává ležet na hrací ploše. Naší hráči přestávají hrát v domnění, že rozhodčí přeruší hru. Nejlepší hostující hráč Král na nic nečeká a poílá míč na naší branku, jeho střela jemně tečovaná k překvapení našich hráčů končí u tyče Jirákovi branky 1:1. Hosté v tu chvíli mají více ze h
ry a po pěkné akci jdou dokonce do vedení 1:2. Když už to vypadá, že poprvé v přípravě odejdeme poraženi, přichází v 87. minutě centr z pravé strany, Salaba vyhrává souboj s hostujícím brankářem, míč se odráží k Matunovi a jeho střelu zastavuje hostující obránce rukou. Kopeme tedy penaltu, tvrdá střela Suchomela k tyči uzavírá účet zápasu 2:2.
Ohlasy k utkání:
M.Bláha (trenér domácího týmu): Věděli jsme, že Pěčice mají dobrý tým, což se v zápase i ukázalo. Naši hráči však dobře plnily stanovené pokyny a více než hodinu jsme byli lepším týmem. Výsledek v této fázi přípravy není tak důležitý. Jsem však velmi spokojen s předvedenou hrou a přístupem všech hráčů. S celou přípravou zatím panuje spokojenost, hráči chodí poctivě trénovat a pokud se podaří dotáhnout příchody Nováka a Rydvala, troufnu si říct, že by jsme neměli mít problémy se záchranou v soutěži.

Br.: Zeman, Suchomel z pen.

Doubí: Jirák – Beneš, Kabát (60. P.Gruncl), Suchomel, T.Gruncl (46.Jonáš) – Novák (46.Zeman), Urban (60.Salaba) – Herkner (46.Piršel), Zradička, Rydval (60.Matuna) – Kosiewicz ( 75. Gruncl T.)