15.mistrovské utkání muži – podzim 2018

FC Pěnčín – Sokol Doubí 3:2 (2:2)

V posledním podzimním kole jsme zajížděli na půdu velmi silného soupeře. Do Pěnčína jsme přijeli velmi oslabení, ale s odhodláním poprat se o dobrý výsledek. Úvod zápasu byl pro domácí doslova šokující, již v 5. minutě narýsoval Čermák přihrávku na Herknera, ten utekl vším a s přehledem překonal gólmana Pivrnce 0:1. O dvě minuty později je v blízkosti vápna faulován Zeman a Lukáš Vlach posílá trestný kop neomylně do sítě 0:2!! Domácí však brzy kontrují, ve 12. minutě přijde o míč Jech, následný centr nedokáže odvrátit kapitán Holický a domácí Nemyrovsky nekompromisně zavěšuje pod břevno 1:2. Ve 27. minutě Hrubý ideálně ve vápně uvolní Herknera, ale ten v dobré pozici bohužel netrefil branku. Ve 32. minutě  zahrávají domácí rohový kop, hostující obrana nedokáže odvrátit míč, který poskakuje na hranici malého vápna a důrazný Heinrich ho dostane do sítě 2:2. Poločas tak končí za nerozhodného stavu.

Úvod druhého poločasu zahajují domácí šťastnou brankou, to chtěl odcentrovat Záveský, míč trefil však tak šťastně, že ten za pomoci větru končí  na zadní tyči za zády bezmocného Vymetala 3:2. Hosté nic nevzdávají a pokoušejí se jít za vyrovnáním, nutno přiznat, že jejich snaha většinou končí před domácím vápnem. Za zmínku snad stojí jen dvě šance Herknera, poprvé si nevšiml špatně vyběhnutého Pivrnce a v té druhé naopak nastřelil dobře vyběhnutého Pivrnce :-) Dvě šance si vypracují i domácí, tutovku z malého vápna však zlikviduje výborně Vymetal a poradí si i s druhou šancí domácích. Utkání tak nakonec končí domácím vítězstvím, nutno říci, že hosté předvedli statečný výkon.

P. Sulo, M. Bláha (trenéři TJ Sokol Doubí): Před utkáním jsme měli velké starosti se sestavou a ze zápasu měli velké obavy. Kluci však předvedli velmi dobrý výkon a ukázali, že můžeme hrát i bez některých hráčů. Pochvalu dnes zaslouží všichni. Jsme rádi, že dlouhá podzimní část je za námi. Bohužel se nám závěr podzimu nevyvedl a skončili jsme ve druhé polovině tabulky. Na jaře nebudeme mít starosti se záchranou a čelo tabulky je také daleko. V jarní části tedy máme možnost vyzkoušet některé hráče a dát jim více prostoru. Děkujeme za přízeň fanoušků a uvidíme v jakém složení se sejdeme v jarní části.

Br.: 5. Herkner 0:1, 7. Vlach 0:2, 12. Nemyrovsky 1:2, 32. Heinrich 2:2, 48. Záveský 3:2

Rozhodčí: Havel – Zboroň, Jákl (výborný výkon) Delegát: Šlechta

ŽK: 1:3 (Kabát, Hypius, Vlach)

nejlepší hráči: Nemyrovskyy (PĚN) – Herkner (DOU)