14.mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – FK Lomnice nad Popelkou 0:2 (0:1)

V sobotu jsme za sychravého počasí hostili tým z Lomnice n.P. Již ve 2. minutě poslal za hostující obranu pas Hypius a Ondra Herkner běžel sám na gólmana, bohužel v koncovce zklamal a jeho slabou střelu brankář Přibyl chytil. V 6. minutě mají hosté k dispozici trestný kop z dobré pozice, ten však kanonýr Drahoňovský posílá do rukavic připraveného Jiráka. V 11. minutě vybojuje míč kapitán Hájek a natáhne ke střele z velmi dobré pozice, bohužel pro domácí branku minul. A tak udeří na druhé straně, ve 13. minutě přiletí do vápna centr z naší pravé strany a volný Starý posílá míč hlavou pod břevno 0:1. Hosté po vstřelené brance ožili a následující minuty byl balón pod jejich kontrolou. Do vyložené šance se však hostující tým nedostal. Ve 42. minutě mohou domácí srovnat krok, trestný kop z hranice vápna však posílá Hájek pouze do zdi.
Ve druhém poločase byla na domácích vidět snaha, ale také znatelná křeč. Hrálo se převážně na hostující polovině, ale obrana hostů dirigována Poledníkem a výborným Přibylem v brance domácí do vyložené šance nepustila. Naopak v 88. minutě hosté svůj náskok pojistili, to domácí snadno přišli při zakládání útoku o míč a rychlý brejk hostů vyřešil kličkou gólmanovi kanonýr Drahoňovský 0:2.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Klukům se nedá upřít snaha, bohužel jsme za bezbrankového stavu nedali dvě vyložené šance. Kdyby jsme dali první gól my, tak věřím, že by to z kluků spadlo a zápas by vypadal jinak. Bohužel jsme z ojedinělého útoku inkasovali my a po celý zbytek zápasu jsme se trápili. Příští týden završíme podzimní část v Pěnčíně. Jsme v krizi a jakýkoliv bodový zisk by pro nás byl velmi cenný.

Br.: 13. Starý 0:1, 88. Drahoňovský

Rozhodčí: Pavlů – Jákl, Balatka (výborný výkon) Delegát: nepřítomen

ŽK: 1:3 (Herkner)

nejlepší hráči: Jirák /DOU) – Přibyl (DOU)

Sokol Doubí: Jirák – Beneš (77. Zeman), Holický, Vlach, Kabát – Jech (60. Benda), Hypius, Zradička, Herkner – Hájek (c), Haunold.

Připraveni ještě: Vymetal, Matuna, Gadas

Chyběli: Hrubý (nemoc), Kovářík (osobní důvody), Čermák (dovolená), Čára (zranění), Šimek (dlouhodobé zranění)