13.mistrovské utkání muži – podzim 2018

FK Košťálov – Sokol Doubí 4:0 (2:0)

V sobotu jsme cestovali na půdu neoblíbeného soupeře do Košťálova. Od úvodu bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo a to mužstvo domácích. Hosté se prakticky jen bránili, u všeho byli pozdě a prakticky si ani nedokázali přihrát. První velká šance přijde ve 24. minutě, rozhodčí nejdříve odpustí hostům jasnou penaltu po faulu Vlacha, ale píská naprosto zbytečný faul Kováříka. Trestný kop z ideální pozice procedí domácí hráč skrz děravou zeď, naštěstí dokáže konečky prstů zasáhnout Vymetal a míč vyrazit! Ve 29. minutě si hosté vypracují jedinou stoprocentní šanci v zápase, to Herkner uvolní Beneše, ale ten pouze nastřelí dobře vyběhnuvšího Průchu. Ve 31. minutě se rozestoupí před domácím Pirym hostující obrana, ten toho využije a překonává bezmocného Vymetala 1:0.Ve 38. minutě chybuje ve středu pole Kovářík, snadno přichází o míč a rychlonohý Holovič uteče všem a nadvakrát překonává Vymetala 2:0.Ve 42. minutě hlavičkuje volný domácí hráč po rohovém kopu nad branku. O minutu později zahrávají domácí další rohový kop, k hlavičce se dostal domácí kapitán Cerman a jen těsně branku minul. Poločas tak končí zaslouženým vedením domácího týmu.
Do druhého poločasu vstoupí hosté přeci jen lépe, podaří se jim domácí tým zatlačit, avšak domácí obrana dirigovaná bezchybným Cermanem pracuje naprosto spolehlivě. Domácí o výsledku rozhodují v 78. minutě, to Piry obere o míč střídajícího Gadase a s přehledem překonává Vymetala. V 81. minutě zachybuje při vyběhnutí Vymetal a je z toho pokutový kop. Domácí Piry kompletuje hattrick a domácí vedou už 4:0. Domácí dohrávají zápas v euforii a Vymetal musí ještě dvakrát dobře zasáhnout, aby uchránil hosty od totálního debaklu. Domácí si tak připisují snadné tři body.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Nejhorší výkon v sezóně. Naprostý propadák. Někteří hráči by si už konečně měli sáhnout do svědomí. Takhle hrát prostě nemůžeme a nebudeme. Musí přijít nějaké změny, takhle už to dál nejde. Příští týden nás čeká v domácím prostředí silná Lomnice n.P. Musíme se během týdne dát nějak dohromady a pokusit se získat tři body, aby jsme se udrželi v horní polovině tabulky.

Br.: 31. Piry 1:0, 38. Holovič 2:0, 78. Piry 3:0, 81. Piry z pen. 4:0

Rozhodčí: Marek – Šubrt, Dytrt (průměrný výkon) Delegát: nepřítomen

ŽK: 3:4 (Hypius, Zradička, Hájek, Vlach)

nejlepší hráči: Cerman (KOŠ) – Vymetal (DOU)