12. mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – TJ Desná 0:1 (0:0)

V sobotu jsme hostili tradičního soupeře z Desné. Již od úvodních minut se domácí hráči tlačí do útoku a první šance přijde po čtvrthodině hry. Hostující obrana fatálně zachybuje a nabídne míč Bendovi, ten postupuje ze strany sám na brankáře, ale gólman Mucska dokáže jeho střelu vyrazit na rohový kop. V 18. minutě se parádní individuální akcí předvede Hájek, najde ve vápně opět Bendu, který však ve 100% šanci opět selhal a nastřelil jen Mucsku. Ve 26. minutě je v akci opět domácí útočník Tomáš Benda, tentokrát na polovině hřiště ztratí míč, hosté podniknou rychlý brejk a hostující kanonýr Vráťa Kořínek pálí z dobré pozice mimo branku. Ve 29. minutě kopeme rohový kop, Hypius na přední tyči prodlouží míč na Hájka, ale jeho hlavičku vyráží nad břevno výborný Mucska. O minutu později důrazný Hájek obere o míč hostujícího stopéra, jeho střelu gólman Mucska stačí vyrazit, ale jen kvolnému Bendovi, který však z hranice vápna prázdnou branku přestřelí! Úvodní poločas tedy ke smůle domácích skončil jen bezbrankovou remízou.
I ve druhém poločase je na domácím týmu vidět snaha útočit a utkání rozhodnout. V 60. minutě kope Haunold trestný kop z poloviny hřiště. Jeho čechraný míč dopadne na hlavu Holického, který z dobré pozice na zadní tyči branku netrefil. V 73. minutě kope kapitán Hájek trestný kop, jeho střelu přes zeď dokáže dnes neprůstřelný Mucska vyrazit. V 83. minutě se v tutovce zjevil Vojta Zeman, přehazuje gólmana a už běží slavit svou první branku v letošní sezóně, míč však k obrovské smůle domácích končí jen na tyči! V 87. minutě se rozběhne přes půl hřiště Haunold, z hranice vápna natáhne ke střele, která se však vytočí těsně vedle branky. A tak v 90. minutě přijde trest, ztráta míče při zakládání posledního útoku, hosté dají míč do strany a přichází centr do vápna, kde si na míč naskočí V. Kořínek a koníčkem rozhoduje utkání 0:1. Hosté si tak připisují nezasloužené vítězství , takový je však někdy fotbal.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Dneska je hodnocení jednoduché, když nedáme z minimálně pěti vyložených šancí branku, nemůžeme vyhrát. Klukům nelze upřít snaha, bohužel nám dnes chyběla kvalita ve finální fázi. Pochválit musím obranou čtveřici, která fungovala až na ten moment v poslední minutě velmi spolehlivě. Ztracené body budeme chtít příští týden přivézt z Košťálova, kde se nám však historicky vůbec nedaří.

Br.: 90. V. Kořínek 0:1

Rozhodčí: Janeček – Franěk, Plíva (slušný výkon) Delegát: Poppr

ŽK: 0:1

nejlepší hráči: Hájek (DOU) – Mucska (DES)