10.mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – VTJ Rapid Liberec 2:2 (1:1)

V sobotu jsme za hezkého počasí hostili městského soupeře ze dna tabulky VTJ Rapid. Úvod utkání patřil jednoznačně našim barvám a v 9. minutě vidí diváci první velkou šanci, Jirka Haunold sám před gólmanem branku přestřelil. Ve 12. minutě již jdeme do vedení, Haunold posílá míč za hostující obranu, zdá se, že hostující gólman Reitmajer bude u míče dříve než Zradička, míč však netrefí a domácí Zradička z úhlu trefuje opuštěnou branku 1:0. Ve 23. minutě má šanci Herkner, gólman Reitmajer však napravil svou chybu u prvního gólu, dobře vyběhl a míč vyrazil. Ve 25. minutě mají první šanci hosté, ale za to stoprocentní, volný hráč z malého vápna však branku minul. Ve 36. minutě je vyrovnáno, přibližně dvacet metrů od branky fauluje Holický, následuje trestný kop, gólman Jirák udělá krok za zeď a už nestačí reagovat na střelu do protipohybu 1:1. Do kabin tak odchází hráči za vyrovnaného stavu.
Druhý poločas začíná pro domácí šokem, při zakládání útoku domácí tým ztratí míč, následuje přihrávka za naší rozhozenou obranu a hostující hráč běží sám na Jiráka, ten hostujícího hráče při pokusu o kličku zastaví nedovoleným zákrokem a následuje pokutový kop. Hostující Andrš nemá problémy a posílá hosty do překvapivého vedení 1:2.  Ve 49. minutě mohou hosté vedení navýšit, osamocený hráč na hranici malého vápna však branku přestřelil. O minutu později se řítí sám na střídajícího gólmana Lukáče Ondra Herkner, Lukáč však skvělým zákrokem jeho střelu vyrazil. V 52. minutě se k přímému kopu postaví Vlach, jeho vydařenou střelu vyráží výborný Lukáč. V 58. minutě již je vyrovnáno, to Holický poslal míč za obranu, gólman Lukáč netakticky vyběhl a štírek Benda ho dokázal přehodit 2:2. Domácí chtějí vyhrát a tak se tlačí do útoku a v zadních řadách nechávají okénka, jedno z nich mohou v 79. minutě využít hostující hráči. To se z naší pravé strany řítí sám na Jiráka hostující hráč, branku však minul. V 89. minutě může rozhodnout bývalý hráč Rapidu Jonáš Jech, jeho dobrou střelu však dokázal vyrazit gólman Lukáč. V 90. minutě po sérii dlouhých autů se míč odrazí ke Zradičkovi, který ve výborné pozici napálil míč nad branku. V nastaveném čase mohou rozhodnout i Herkner s Hájkem, ale hosté obětavě dokáží zabránit míči v cestě do sítě. Utkání tak končí asi zaslouženou remízou.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Dnes jsme nezopakovali dobrý výkon z Jenišovic. Dobře jsme hráli jen prvních dvacet minut, kdy jsme mohli utkání rozhodnout. To se bohužel nestalo, vytěžili jsme z tlaku pouze jeden gól a pak navíc lacino inkasovali. Od té doby jsme se herně trápili, hosté byli běhavější a bojovnější. Sečteno podtrženo, dnes jsme si vyhrát prostě nezasloužili. Co nás mrzí snad ještě více než ztracené dva body je zranění třech našich hráčů. Kovářík, Haunold i Vlach museli ze zápasu odstoupit předčasně. S Kováříkem nelze počítat delší dobu a snad se alespoň jeden z dvojice Haunold, Vlach dají do soboty dohromady. Příští týden zavítáme na hřiště vedoucích Rynoltic a nebudeme chtít nechat kůži lacino a pokusíme se přivézt nějaký ten bod.

Br.: 12. Zradička 1:0, 36. Andrš 1:1, 48. Andrš z pen. 1:2, 58. Benda 2:2

Rozhodčí: Nešněra – Bahník, Zlatník (dobrý výkon)

ŽK: 1:2 (Hájek)

nejlepší hráči: Zradička (DOU) – Andrš (VTJ)