8. mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – Jiskra Mimoň 2:0 (0:0)

V sobotu jsme přivítali dalšího nováčka soutěže, tentokrát z Mimoně. Od úvodu utkání mají míč na svých kopačkách domácí borci a hosté se soustředí na poctivou obranu. První šance přijde na řadu v 9. minutě, to pošle za obranu krásný míč Kovářík, Pepa Hypius se však v obrovské šanci ukvapí a pošle míč pouze do rukavic připraveného Michálka. V 19. minutě se dostanou do tutovky hosté, Vymetal však svůj tým dobrým zákrokem podržel. V 28. minutě se připomenou domácí, nástřel Bendy na zadní tyč jen těsně netrefí volný Haunold. Ve 30. minutě se do šance dostávají hosté, Vojta Zradička však předvede parádní obranný zákrok a míč ve skluzu čistě vypíchne. Ve 32. minutě zkouší své štěstí Kovářík, jeho střela však míří nad branku. Poločas tak končí bezbrankovou remízou.
Do druhého poločasu vstoupí aktivně opět domácí a v 52. minutě jdou do vedení, to se nepovede odkop jinak výborně chytajícímu Michálkovi, míč zachytí Jirka Haunold a ze 40 metrů ho pošle zpět na branku hostů a nešťastného Michálka přehodí 1:0! V 55. minutě kope trestný kop Kovářík, jeho centr si najde Hypius, ale jemu dnes není přáno a ve velké šanci branku přestřeluje. V 64. minutě výborně zatáhl míč Benda a dokázal předložit přihrávku před prázdnou branku Hájkovi, domácí kapitán však ve 100% šanci selhal a poslal míč vedle branky! V 68. minutě si kanonýr Hájek může spravit chuť, když postupuje sám na hostujícího gólmana, ten však dokáže jeho nepodařenou střelu vyrazit, k odraženému míči se dostane Zeman a svou střelu napálí za přispění Michálka do tyče. V 72. minutě se do obrovské šance dostane duo Herkner – Hypius, nedokáží však z malého vápna dostat balón do sítě. V 78. minutě chybuje hostující stopér Feher, který namaže Bendovi, ten však s gólmanem Michálkem přehodil i branku. Uklidnění tak přichází až v 84. minutě, to diváci vidí pěknou akci po ose Benda – Hájek – Herkner, posledně jmenovaný se řítí sám na branku a konečně překonává Michálka 2:0. Domácí hráči si tak připisují zasloužené vítězství a vyhoupli se už na čtvrté místo v tabulce.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí):
Jsme rádi, že jsme utkání zvládli a proti sympaticky hrajícímu soupeři zapsali čtvrtou výhru v řadě. Dnes nás trápil hostující gólman, který zlikvidoval několik gólovek našich hráčů. Jsem rád, že se nám podruhé za sebou podařilo udržet vzadu nulu. Pochválit musím Jirku Haunolda, nejen že dal vítězný gól, ale utkání příkladně odjezdil. Co nám naopak dělá vrásky na čele před těžkým utkáním v Jenišovicích je zdravotní stav kádru. Dnes pro zranění museli předčasně z utkání odstoupit Zradička s Kováříkem. Mladý Jonáš Jech, který měl startovat v základní sestavě musel odstoupit dokonce již v průběhu rozcvičky! Doufáme, že do soboty se někdo ze zraněných hráčů dá dohromady. Jenišovice jsou sice nováčkem soutěže, ale disponuji velmi dobrým týmem a pohybují se stejně jako my v popředí tabulky. Přesto, že máme plnou marodku, pokusíme se ze hřiště soupeře přivézt nějaký ten
bod.

Br.: 52. Haunold 1:0, 84. Herkner 2:0

Rozhodčí: Škoda – Franěk, Zlatník (velmi dobrý výkon) Delegát: Fischer

ŽK: 1:0 (Herkner)

nejlepší hráči: Haunold (DOU) – Michálek (MIM)

Sokol Doubí: Vymetal – Beneš, Holický, Zradička (44. Čermák), Kabát – Benda (86. Matuna), Kovářík (58. Zeman), Hypius, Herkner (88. Hrubý) – Hájek (c), Haunold

Připraveni ještě: Jirák

Chyběli: Čára, Gadas, Jech (zranění), Vlach (svatba), Šimek (dlouhodobé zranění)