7. mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – Sokol Horní Branná 4:0 (0:0)

V sobotu jsme přivítali nováčka soutěže z Horní Branné.
Již od začátku utkání bylo zřejmé, že domácí budou diktovat tempo hry. Hosté od začátku zalezli do obranné ulity a snažili se co nejdéle udržet čisté konto. To se jim nakonec podařilo celý první poločas, i když šancí si domácí vypracovali dostatek. Zejména kanonýr Hájek si nenazul střelecké kopačky a v několika slibných šancích selhal. Za zmínku stojí i nastřelené břevno Hypiusem a zkrat Jirky Haunolda, který z dorážky přestřelil prakticky prázdnou branku. Hosté se dostali jen do jedné velké šance, ve 20. minutě musel dobrý zákrok vytáhnout domácí gólman Vymetal, který zlikvidoval nájezd Rychtra.

Druhý poločas zahájili domácí velkým tlakem a v 52. minutě se konečně dočkali, to stoper Holický vyvezl míč až do vápna hostujícího celku, přihrávkou pod sebe na hranici velkého vápna nalezl Hájka, který umístěnou střelou nedal Hofmanovi šanci 1:0. Z domácích konečně spadla nervozita a v 55. minutě vedeme již o dvě branky, Pepa Hypius přihrává přes celé malé vápno na zadní tyč, kde míč bombou pod břevno posílá do sítě Ondra Herkner 2:0. O chvilku později mají tutovku hosté, ale Vymetal dokázal nájezd hostujícího hráče vyrazit na rohový kop. V 63. minutě vysílá krásnou průnikovou přihrávku do hostujícího vápna špílmachr Kovařík a Ondra Herkner střelou mezi nohy gólmana zvyšuje již na 3:0. Domácí hrají v pohodě a v 67. minutě přijde nejhezčí moment zápasu, kapitán Hájek najde přihrávkou na hranici vápna Hypiuse, který střelou z jedničky posílá míč do šibenice bezmocného Hofmana 4:0. Utkání se pak již za trvalé převahy domácího týmu pouze dohrává a domácí tým si připisuje zasloužené vítězství.

Ohlasy po utkání: Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí):

Dneska jsme si připsali povinné vítězství. Soupeř neměl kvalitu a jen díky naší střelecké nemohoucnosti skončil poločas bez branek. První branka utkání rozhodla a my pak dokázali přidat další góly. Pro soupeře je výsledek ještě milosrdný, na koncovce musíme zapracovat. Již v sobotu se znovu představíme na domácím hřišti, když budeme hostit dalšího nováčka, tentokrát z Mimoně. Cíl je jednoznačný, zvítězit a zapsat čtvrtou výhru v řadě.

Br.: 52. Hájek 1:0, 55. Herkner 2:0, 63. Herkner 3:0, 67. Hypius 4:0

Rozhodčí: Klement – Nádeník, Řezníček (dobrý výkon všech), Delegát: nepřítomen

ŽK: 1:2 (Beneš)

Nejlepší hráči: Herkner (DOU) – Hofman (HBR)