6.mistrovské utkání muži – podzim 2018

FK Krásná Studánka – Sokol Doubí 2:5 (2:2)

V sobotním dopoledni jsme zajížděli k městskému derby na hřiště Krásné Studánky. Domácí tři zápasy v řadě nepoznali hořkost porážky, přesto do utkání hosté vstupovali s visačkou favorita. Tomu odpovídal i začátek utkání, kdy Doubí diktovalo tempo hry. Již ve 2. minutě sklepl Hájek míč pro Haunolda, ten však mířil mimo tři tyče. V 10. minutě poprvé zasahoval domácí gólman Vrábel, když střelu Hájka vyrazil na rohový kop. Ve 13. minutě kope Kovářík rohový kop, posadí míč na hlavu stopéra Vlacha, který v tutovce zamířil nad branku. V 17. minutě již jdou hosté do zaslouženého vedení, to centr Kováříka odvrátí Vrábel jen k Herknerovi, který nemá problém trefit odkrytou branku 0:1. Ve 20. minutě je však srovnáno, nejprve střelu Opočenského dokáže Jirák vyrazit na rohový kop, z něj ale domácí skórují důrazným Smolákem 1:1. Hosté však mají stálou převahu a ve 30. minutě dostanou k dispozici pokutový kop, když byl ve vápně faulovaný aktivní Herkner. Penaltu proměňuje Lukáš Vlach, brankář Vrábel si na míč sice sáhnul, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče 1:2. Domácí mohou odpovědět vzápětí, trestný kop posadí Opočenský přesně na hlavu svého spoluhráče a jen výborný zákrok Jiráka uchrání hosty od pohromy. Ve 43. minutě kope Kovářík rohový kop, při snaze odvrátit centr si domácí Vondráček srazí míč na břevno, míč se odrazí na brankovou čáru, kde ho hosté nedokážou dokopnout do sítě! Naopak se míče zmocní domácí gólman, rychlým vyhozením založí brejkovou situaci, Toman se ve vápně zasekávačkou zbaví Zradičky a předloží míč domácímu kapitánovi Hájkovi, který prostřelí Jiráka 2:2. Poločas tak končí nerozhodně.
Začátkem druhého poločasu hostující tlak ustal a jsou to domácí, kteří mají první velkou šanci, to se v 51. minutě na Jiráka řítí ze strany Smolák, jeho zakončení však dokáže hostující gólman vyrazit. Hosté kontrují v 58. minutě hlavičkou Hájka, kterou chytá gólman Vrábel. V 61. minutě zahrají hosté signál z rohového kopu, Kovářík posadí míč na hlavu Hypiuse, jeho tvrdá hlavička trefuje na brankové čáře Opočenského, od něhož se míč odrazí na malé vápno k volnému Čermákovi, který však trestuhodně branku přestřeluje! V 78. minutě už se hosté dočkají, rychlý brejk táhne Herkner, v pravý čas přihraje střídajícímu Bendovi, který se štěstím prostřelí Vrábela 2:3. Domácí již nemají na vyrovnání síly a tak hrají hosté, 85. minuta důrazný Haunold vybojuje míč, uvolní kanonýra Hájka, který obejde i brankáře a do prázdné branky navyšuje skóre 2:4. V 89. minutě si akci odtáhl Jirka Haunold a tvrdou střelou nedal Vrábelovi šanci a uzavřel účet utkání 2:5. Hosté si tak zaslouženě odváží tři body.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): V prvním poločase jsme předváděli velmi dobrý výkon, bohužel jsme nepromněnili šance a díky naší laksnosti v obraně jsme dvakrát inkasovali a proto byl v poločase stav nerozhodný a v naší kabině bylo celkem rušno. Ve druhém poločase už výkon nebyl takový, přesto jsme se hnali za vítězstvím a nakonec jsme utkání díky vůli a bojovnosti dokázali zlomit v náš prospěch. Pochválit musím Ondru Herknera, který se podílel na třech brankách. V sobotu v domácím prostředí přivítáme nováčka z Horní Branné a musíme dnešní tři body potvrdit domácím vítězstvím!

Br.: 17. Herkner 0:1, 20. Smolák 1:1, 30. Vlach z pen. 1:2, 43. T. Hájek 2:2, 78. Benda 2:3, 85. Hájek 2:4, 89. Haunold 2:5

Rozhodčí: A. Bohata – Jirák, Dunajevský (průměrný výkon) Delegát: Šlechta

ŽK: 2:1 (Herkner)

Nejlepší hráči: Opočenský (KST) – Herkner (Doubí)