5.mistrovské utkání muži – podzim 2018

Sokol Doubí – SK Semily 8:0 (3:0)

V sobotu jsme přivítali loňského účastníka krajského přeboru a v současnosti poslední tým 1. A třídy SK Semily.
Už od začátku utkání bylo zřejmé, že tempo zápasu bude určovat domácí tým. V 8. minutě se do první šance dostal Hájek, jeho střelu gólman vyrazil a z následného závaru před brankou nebylo nic. V 19. minutě střílí z dobré pozice Zradička, gólman Zamastil však konečky prstů vytahuje míč na rohový kop. Ve 20. minutě se domácím podařilo protrhnout střeleckou smůlu, dlouhý a přesný pas Vlacha na kapitána Hájka, který nadvakrát přehazuje Zamastila 1:0. O minutku později má domácí tým další šanci, trestný kop ze strany hřiště posadí Kovářík na hlavu Hájka, který však branku o kousek minul. Ve 26. minutě zahráváme rohový kop Kováříkem, Hájek prodlouží jeho centr hlavou na zadní tyč, kde důrazný Holický hlavou překonává brankáře hostů podruhé 2:0. O minutu později máme další šanci, Haunold uvolní ve vápně Jecha, jeho tvrdá střela na přední tyč však končí nad brankou. Ve 37. minutě si mladý Jech může spravit chuť, když postupuje úplně sám na brankáře Zamastila, ten ho však dobře vytlačí a střelu dokáže zablokovat tělem. Ve 40. minutě Hypius vysuna Hájka, ten sám před brankářem se pokusí o jeho obhození, dlouhán Zamastil však špičkou dokáže míč vyrazit. Gólu se tak diváci dočkají až ve 41. minutě, to trestný kop špílmachra Kováříka uklízí do sítě hlavou Michal „Pika“ Hájek 3:0. Do kabin tak mohou domácí hráči odcházet spokojení. Ve 48. minutě je na hranici vápna v úniku faulován Hájek, následuje ŽK pro hostujícího Bretta a trestný kop, který přesnou střelou k tyči využívá Lukáš Vlach 4:0. Hned po rozehře hosté ztratí míč, následuje přihrávka do vápna, kde je mezi stopéry volný Hájek, jehož střela však trefuje pouze tyč. V 52. minutě přichází pěkná akce domácích, kterou táhne Haunold a přesnou přihrávkou najde před prázdnou brankou Jonáše Jecha, který tak za Doubí vsítil svůj první mistrovský gól 5:0. V 54. minutě přichází další gól v hostující síti, to Zradička vybojuje míč pro Hájka, který tvrdou střelou na přední tyč kompletuje hattrick 6:0. V 63. minutě může Hájek přidat další branku, tentokrát však po přihrávce Haunolda trefuje v dobré pozici pouze hostujícího strážce svatyně. V téže minutě už domácí skórují, Zradička pěkným centrem najde před prázdnou brankou Haunolda, který ve skluzu posílá míč do sítě 7:0. V 69. minutě pěkně uvolní Hájek Beneše, jeho tvrdou střelu na přední tyč vyráží Zamastil na rohový kop. V 72. minutě se ve vápně zjevil Vlach, jeho pěknou přihrávku před prázdnou branku však Jech k údivu diváků i domácí lavičky z metru posílá vysoko nad branku! V 74. minutě Kovářík vysune Hájka, který však tentokrát zamířil vedle branky. Střelecký účet uzavírá v 75. minutě Jirka Haunold, který zužitkuje sklepnutí Hájka 8:0. Domácí tak zaslouženě vítězí a po utkání si vyslechnou zasloužený potlesk od domácích příznivců.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): V týdnu jsme pracovali na útočné fázi, jelikož jsme v minulých dvou zápasech neskórovali. Jsme rádi, že nám to tam dnes napadalo. Nutno říci, že jsme mohli dát více branek, soupeř totiž působil hodně odevzdaným dojmem a dnes nám to hodně ulehčil. V příštím týdnu nás čeká derby v Krásné Studánce, domácí se poslední dobou zvedají, takže nás nečeká jednoduché utkání, přesto jedeme pro tři body.

Br.: 20. Hájek 1:0, 26. Holický 2:0, 41. Hájek 3:0, 48. Vlach 4:0, 52. Jech 5:0, 54. Hájek 6:0, 63. Haunold 7:0, 75. Haunold 8:0

Rozhodčí: Jirák – Martínek, Matys (velmi dobrý výkon všech) Delegát: Pekař

ŽK: 0:1

nejlepší hráči: Hájek (DOU) – Zamastil (SEM)