4.mistrovské utkání muži – podzim 2018

Jiskra Mšeno B – Sokol Doubí 2:0 (1:0)

V nedělním odpoledni jsme zajížděli do Jablonce, kde nás čekal duel se silně posílenou rezervou Mšena. Domácí nenechali nic náhodě a v jejich sestavě se objevilo hned pět hráčů z divizního áčka (Masařík, Hrnčíř, Pelta, Hušek, Krejčík)!! Od úvodních minut mají domácí míč na svých kopačkách, avšak hosté dobře brání v bloku až do 14. minuty, kdy přijde hodně nešťastný okamžik pro hostující tým. Hostující obrana odvrátí centr ze svého vápna, odražený míč napálí ze 40 metrů kapitán Škvor, jeho vysoká „svíce“ se ve slunci ztratí gólmanu Vymetalovi a míč k překvapení všech aktérů utkání končí v síti 1:0! Navíc se při brankářském zákroku Vymetal zranil (náraz hlavou o tyč) a musel silně otřesený střídat. V dalších minutách mají domácí územní převahu, ale obrana hostů pracuje dobře a za zmínku stojí snad jen nůžky kanonýra Krejčíka, které branku minuly. Postupem času vystrkují růžky i hosté, Zradičku po centru Hypiuse v jasné šanci zradilo zpracování, velkou šanci měl i kapitán Hájek, jehož nadvakrát vychytal Masařík a těsně před poločasem střílel Hájek v těžké pozici nad branku.

Úvod druhého poločasu patří domácím, kteří se snaží utkání rozhodnout, ale Jirák je vždy na svém místě. V 60. minutě musí vytáhnout fantastický zákrok, kdy dokázal vyškrábnout střelu po trestném kopu. V 62. minutě už však inkasuje, to Kabát nechá odcentrovat Peltu, hlavičku Krejčíka ještě dokáže Jirák vyrazit na tyč, ale zkušený matador Krejčík je u dorážky o krok dříve než Vlach a ve skluzu posílá míč do opuštěné části branky 2:0. Hosté pak hru otevřou a vytvoří si několik šanci, po dlouhém autu Vlacha propadne míč až k Herknerovi, ten však ze dvou metrů trefil jen dobře postaveného Masaříka. V další šanci se zjevil Vojta Zeman, jeho slabou střelu chytá Masařík. Domácí hrozí z brejků, sólo špílmachra Brože musí řešit výborný Jirák. Na druhé straně Herkner v dobré šanci nedokáže míč zpracovat a Zemana v tutovce evidentně postrčí domácí obránce, což však nepřesný rozhodčí Šůma nezaregistroval. Utkání tak končí vítězstvím domácího týmu, hosté však odcházeli ze hřiště se vztyčenou hlavou.

Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Dnes jsme proti domácímu favoritovi předvedli dobrý výkon. Všichni moji kluci předvedli snahu a bojovnost, vyzdvihnout bych chtěl dvojici Jirák, Hypius, která předvedla nadstandartní výkon. Bohužel nás poslední dobou trápí koncovka a proto si ze Mšena nevezeme ani bod. Teď nás čekají čtyři utkání pravdy, které doopravdy ukáží jak na tom jsme a na jakých pozicích se budeme v tabulce pohybovat. Již v sobotu hostíme poslední tým tabulky ze Semil a povinnost nám velí zvítězit. Věříme, že nás přijdou podpořit fanoušci a tři body zůstanou doma.

Br.: 14. Škvor 1:0, 62. Krejčík 2:0

Rozhodčí: Šůma – Čurda, Mizera (hlavní podprůměrný výkon, pomezní dobrý výkon) Delegát: Mazánek

ŽK: 1:0

Nejlepší hráči: Hušek (MŠE) – Hypius (DOU)