3.mistrovské utkaní muži – podzim 2018

Sokol Doubí – FK Ruprechtice 0:3 (0:2)

V sobotním odpoledni jsme přivítali našeho tradičního rivala z Ruprechtic. Úvod zápasu patřil našim barvám a soupeře se nám podařilo zatlačit. V 8. minutě byl na hranici vápna faulován kapitán Hájek, k míči se postavil Kovářík a jeho střela, kterou hostující gólman pouze sledoval skončila na břevně! Domácí se snaží tvořit hru a hosté jsou zatažení před svým vápnem až do 22. minuty, kdy hosté podniknou rychlý útok po naší levé straně, následuje střílená přihrávka do našeho vápna, kde si nešťastně sráží míč do vlastní branky Jirka Haunold 0:1. Inkasovaná branka s domácími viditelně otřese a hra se jim přestane dařit. K vidění je spousta nepřesností, což vyhovuje hostům, kteří začnou být nebezpeční. Navíc na co sáhnou, to se promění v branku. Ve 41. minutě pošlou dlouhý míč na naší pravou stravu, která evidentně zaspí, následuje přihrávka do vápna na volného Vrtala, který zkušeně střelou k tyči navyšuje skóre 0:2. Do kabin tak odchází hosté maximálně spokojení.
Druhý poločas domácí přeskupí řady a přejdou na hru na dva útočníky a hned v úvodu hosty zatlačí před vlastní branku. Z tlaku se však podaří vytěžit pouze několik rohových kopů, jelikož hostující obrana dirigována zkušeným Rampáčkem pracuje spolehlivě. Když domácí tlak opadne přijde 61. minuta a zřejmě klíčový okamžik zápasu, to za obranou hostů vyplave úplně volný Hájek, ale v super šanci z hranice malého vápna posílá svou střelu mimo tři tyče!! Domácí hráči se stále snaží s nepříznivým stavem něco udělat, ale dnes jim prostě není přáno, jako v 71. minutě, kdy pěkná střela Hypiuse končí na břevně. V 74. minutě se ke hlavičce dostane domácí Beneš, jeho hlavička jde přes celou branku, na zadní tyči ještě zkouší míč dorazit do sítě ve skluzu Zeman, ale míč netrefí. V 87. minutě je ještě vyloučen po druhé žluté kartě domácí Haunold, který trošku zbytečně z frustrace zajede v souboji o míč do hostujícího hráče. V 90. minutě zasadí hosté domácím ještě poslední hřebíček, kdy uteče střídající Konopáč, najde před prázdnou brankou Neumanna, který uzavírá skóre utkání 0:3
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Jsme zklamaní, konečně jsme chtěli ukončit tu nepříznivou sérii s tímto soupeřem, bohužel se to opět nepovedlo. Klukům nejde upřít snaha, ale děláme v zadku naivní chyby a naopak v útoku nám chybí kvalita ve finální fázi. Nedá se nic dělat, je začátek soutěže a my musíme pracovat dál. Věříme, že vítězství přijdou, mužstvu věříme, svou kvalitu jednoznačně má. V neděli zajíždíme do Mšena, kde nás bude čekat posílená domácí rezerva, v jejímž dresu se představí například exligový Hušek či zkušený kanonýr Kamil Krejčík.

Br.: 22. vlastní 0:1, 41. Vrtal 0:2, 90. Neumann 0:3

Rozhodčí: Pavlů – Švajdler, Dvořák (hlavní Pavlů a pomezní Švajdler velmi nepřesní) Delegát: Hasan

ŽK: 2:3 (Hájek, Haunold)

ČK: 1:0 (Haunold)