2.mistrovské utkání muži – podzim 2018

FK Hejnice – Sokol Doubí 3:3 (2:2)

Ve druhém kole jsme zajížděli do Hejnic, kde nás čekalo těžké utkání s nádechem derby. Ve 4. minutě vidí diváci první velkou šanci, to v rozehrávce chybuje Jirák, který nabídne míč domácím hráčům, následuje rychlá přihrávka do vápna, kde zcela volný hráč pouze nastřelil našeho gólmana. V 9. minutě je těsně před vápnem faulován Herkner, trestný kop z výhodné pozice však pošle Kovářík nad branku. Ve 12. minutě odkopává míč od své branky brankář Farkaš, domácí hráči vyhrají hlavičkový souboj ve středu pole a David Neumann běží sám na branku, gólman Jirák však dokáže jeho pokus vyrazit. Ve 30. minutě přichází první gól zápasu, to Beneš najde Zradičku a jeho křižná střela končí za zády Farkaše 0:1. Ve 33. minutě je srovnáno, v hlavní roli opět náš Zradička, který při snaze hrát malou domů doslova namaže domácímu Kobrovi, který sám před Jirákem míří přesně k tyči 1:1. Ve 35. minutě hodíme rychle aut, Kovářík posune komu jinému než Zradičkovi a jeho krásná střela končí za zády bezmocného veterána Farkaše 1:2. Domácí vyrovnají gólem do šatny, ve 43. minutě zahrají hosté špatně ofsajd systém, zcela volný hráč na pravé straně vyzve před brankou osamoceného Šikýře, který nemá problém překonat Jiráka 2:2! Do šaten tak odchází oba týmy za nerozhodného stavu.
Druhý poločas se odehrává především ve středu pole a spíše než fotbal je vidět spousta nepřesností na obou stranách a pozorné defenzívy obou týmů po gólové explozi v prvním poločase pracují spolehlivě. Na velkou šanci si diváci musí počkat do 81. minuty, to trestný kop Vlach posadí na hlavu Hypiuse a jeho hlavička jen o centimetry míří mimo tři tyče. Když už to vypadá, že utkání skončí zaslouženou dělbou bodů mají domácí k dispozici v 90. minutě autové vhazování. Míč se jim podaří udržet na pravé straně a následuje přihrávka před vápno na volného Koťátka, který utěšenou střelou trefuje šibenici 3:2! Hosté mají k dispozici ještě minutové nastavení, ihned po rozehře následuje dlouhý míč do vápna Hejnic, kde netakticky vybíhá gólman Farkaš a při snaze odehrát míč fauluje Kabáta. Rozhodčí Zboroň nařizuje pokutový kop, domácí hráči protestují, míč si zatím  na puntík připravuje Lukáš Vlach, který střelou k tyči nedá Farkašovi šanci a zajistí hostům zasloužený bod 3:3.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Když v poslední minutě inkasujete a ještě se vám podaří vyrovnat musíte být s bodem spokojen. Rozhodně ale nejsme spokojený s předvedenou hrou. Oproti minulému týdnu chyběl pohyb i důraz a navíc jsme udělali spousty chyb, jak v rozehrávce, tak systémových. Remíza je však vzhledem k průběhu hry zasloužená. Získali jsme plusový bod z venku a to se počítá, navíc z Hejnic, kde se nebude vyhrávat lehce. Příští týden hostíme v derby Ruprechtice a budeme chtít už konečně protrhnout černou sérii s tímto soupeřem.

Br.: 30. Zradička 0:1, 33. Kobr 1:1, 35. Zradička 1:2, 43. Šikýř 2:2, 90. Koťátko 3:2, 91. Vlach z pen. 3:3

Rozhodčí: Zboroň – Kutílek, Matys (průměrný výkon) Delegát: Poppr

ŽK: 3:3 (Beneš, Vlach, Zradička)

Nejlepší hráči: Koťátko (HEJ) – Haunold (DOU)