1.mistrovské utkání – muži podzim 2018

Sokol Doubí – FK Stráž pod Ralskem 5:2 (2:1)

V úvodním kole soutěže jsme za pěkného počasí a slušné divácké návštěvy hostili nebezpečného soupeře ze Stráže pod Ralskem. Již ve 4. minutě Kovářík najde pasem za obranu Herknera, který si odstaví obránce a přehodí gólmana Lahůlka 1:0. V 16. minutě zahrává Kovářík rohový kop, na který si pěkně naběhne Holický, ale ke smůle domácích jeho hlavička končí pouze na břevně hostující branky. V 25. minutě domácí obrana odvrátí hostující rohový kop, míč se dostane ke Kováříkovi, který ho posune na sprintujícího Jecha a ten krásnou přihrávkou najde Hájka, který jde sám na branku a nadvakrát překonává nešťastného Lahůlka 2:0. Doubí hraje dobře a v 31. minutě může navýšit skóre, to důrazný Herkner vybojuje míč, přistrčí Hájkovi, který však tentokrát střílí těsně vedle. O chvilku později si oba role vymění, Hájek pěkně najde mezi obránci Herknera, toho však ve vyložené šanci zradilo zpracování. V 41. minutě přijde šok, hostující Kisty se uvolní na pravé straně přes Beneše, vnikne do vápna, kde ho trochu zbytečně fauluje jinak dobře hrající stopér Zradička. K pokutovému kopu se postavil hostující kanonýr Věchet a střelou doprostřed branky snižuje na 2:1. Ve 44. minutě fatálně chubuje hostující bek, který ve snaze hrát malou domů přihraje za obranou zapomenutému Haunoldovi, který postupuje úplně sám na branku, položí si gólmana, ale následující dloubáček míří těsně vedle branky! Do kabin tak jdou domácí se zaslouženým, ale pouze jednobrankovým vedením.
Do druhého poločasu vstoupí domácí aktivně a již ve 48. minutě si vypracují další tutovou šanci, kapitán Hájek však pouze nastřelil gólmana Lahůlka.Uklidňující gól pro domácí tak přichází až v 61. minutě, to Gadas vybojuje míč, krásně uvolní Hájka, který v pohodě přehazuje Lahůlka 3:1. V 63. minutě se připomenou i hosté, ale Jirák střelu hostujícího hráče dokáže vyrazit a následná dorážka končí nad brankou. V 83. minutě vyveze míč z obrany aktivní Jech, předá merunu Herknerovi, který ihned posílá míč za obranu střídajícímu Bendovi, ten si přehodí gólmana a hlavičkou doklepne míč do opuštěné branky 4:1! Hosté korigují v 85. minutě, kdy střela Mitáče proklouzne Jirákovi pod rukou až do branky 4:2. Na drama může o chvilku později zadělat Věchet, ale z těžké pozice střílí nad branku. A tak v 89. minutě pěčetí své zasloužené vítězství domácí, Jirka Haunold uvolní Bendu, ten jde ze strany sám na branku a pod padajícím Lahůlkem uzavírá skóre dnešního utkání 5:2.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Před utkáním, jsme museli řešit absenci několika hráčů a tak jsme před utkáním cítili lehkou nervozitu. Jak se ukázalo, tak zbytečně, všichni kluci předvedli velmi dobrý výkon a my si zaslouženě připisujeme tři body. Jedinou kaňkou je velké množství neproměněných šancí, jinak mohl být konečný výsledek ještě vyšší. Na tom musíme v týdnu zapracovat, jelikož nás již v sobotu čeká velmi náročný zápas v Hejnicich. Domácí nám mají co vracet a jistě se na nás velmi dobře připraví, my však na horkou půdu Hejnic jedeme pro tři body.

Br.: 4. Herkner 1:0, 25. Hájek 2:0, 41. R. Věchet z pen. 2:1, 61. Hájek 3:1, 83. Benda 4:1, 85. Mitáč 4:2, 89. Benda 5:2

Rozhodčí: Lopuszynski – Čurda, Mizera (všichni velmi dobrý výkon) Delegát: Mazánek

ŽK: 1:0 (Beneš)

Nejlepší hráči: Holický (DOU) – Kisty (STR)