13.mistrovské utkání muži – jaro 2018

FK Košťálov – Sokol Doubí 3:2 (3:0)

V posledním utkání jsme zajížděli na pěkné hřiště týmu FK Košťálov. Díky vstřícnosti tohoto klubu, jsme mohli toto utkání odehrát netradičně již v pátek v podvečer. Úvod zápasu patřil našemu mužstvu a již v 7. minutě se do velké šance dostal Hájek, ale místo střely ještě hledal spoluhráče na zadní tyči. Ve 14. minutě dostal hodně prostoru Holovič, ten předložil míč Sládkovi, který se obtočil kolem našeho stopéra a nedal Jirákovi šanci 1:0. O chvilku později může vyrovnat Hájek, ale ve stoprocentní šanci míří mimo tři tyče. Od této chvíle už byli jednoznačně lepší domácí a na nás se valil jeden útok za druhým. Ve 30. minutě navyšuje vedení domácích jejich nejlepší hráč Holovič 2:0 a těsně před poločasem překonává Jiráka i Piry 3:0. Nutno dodat, že gólman hostů Jirák ještě svůj tým několikrát podržel.
Ve druhém poločase se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale do šancí se dlouho nemohli dostat. Až v 61. minutě našel Kovářík nabíhajícího Suchomela a ztracený syn nadvakrát překonal gólmana Průchu 3:1. V dalších minutách měli své šance i domácí, ale gólman Jirák držel svůj tým v hře. V 75. minutě musel ze hřiště odstoupit zraněný Haunold a jelikož už měli hosté vystřídáno, dohrávali oslabeni. Přesto v 87. minutě našel Hájek na křídle Kabáta, který si pohrál s domácím obráncem a krásnou střelou do šibenice snížil na konečných 3:2.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Možná více než prohra nás mrzí, že v posledním utkání museli kvůli zranění odstoupit hned čtyři hráči! Holický má problémy s třísly, Herkner se zády a Haunold s kotníkem. Nejhůře dopadl Martin Čára, který utrpěl zlomeninu kotníku. Tímto mu přejeme brzké uzdravení. Jinak domácí byli o ten gól lepší a vyhráli zaslouženě. Naším klukům však musíme za vydařené jaro poděkovat a musíme říci, že s celkovým počtem 22 bodů získaných v jarní části můžeme být spokojeni.

Br.: 14. Sládek 1:0, 30. Holovič 2:0, 42. Piry 3:0, 61. Suchomel 3:1, 87. Kabát 3:2

Rozhodčí: Dvořák – Hnětynka, Smoleňák (dobrý výkon) Delegát: Mrkáček

ŽK: 1:2 (Beneš, Kabát)

Nejlepší hráči: Holovič (KOŠ) – Suchomel (DOU)