12.mistrovské utkání muži – jaro 2018

Sokol Doubí – FK Velké Hamry B 3:1 (2:1)

V posledním domácím zápase jsme za hustého deště hostili rezervu Velkých Hamrů. Hosté mají záchranářské problémy a tak se dalo čekat, že utkání bude mít náboj. Domácí, kteří nastoupili s mnoha změnami v sestavě se do soupeře zakousli hned od první minuty a již v 7. minutě jdou do vedení, to Kovářík pěkně najde Herknera, který v zakončení nemá problémy 1:0. Ve 14. minutě však u postranní čáry chybuje stopér Haunold a jeho zaváhání hasí až ve vápně faulem Vlach a hosté tak mají k dispozici pokutový kop, Ten nejlepší hráč hostů Paldus s přehledem proměnil 1:1. Hosté se z vyrovnání radují pouze dvě minutky, pak se odražený míč dostane k dobře hrajícímu Čárovi, který ho bombou pošle za záda bezmocného Průchy 2:1, to byl pěkný fotbalový moment. Pak dvakrát po standartní situaci zahrozí hosté, kdy míč vždy skončí jen těsně vedle naší branky, ale jinak mají více ze hry domácí borci
. Do vel
ké šance se dostával Herkner, ale byl faulován a domácí fanoušci se těšili, že uvidí pokutový kop také na domácí straně. Sudí Lopuszynski však nepochopitelně vytáhl faul na vápno a hostujícímu hráči udělil pouze žlutou kartu. Následnou střelu Kováříka s problémy likviduje Průcha. O chvilku později je ve vápně evidentně faulován agilní Čára, tentokrát zafungovala souhra Lopuszynski hlavní, A. Brož pomezní a faul opět vytáhli k velké nevoli domácích hráčů a fandů ven z vápna. K trestnému kopu se postavil opět Kovářík, mířil dobře, ale Průcha předvedl dobrý zákrok. Domácí hráči tak odcházeli do kabin pouze s jednobrankovým vedením.
V úvodu druhého poločasu tempo hry lehce upadlo, ale domácí jsou stále lepším týmem a chvilku po návratu z kabin je v dobré šanci Herkner, jeho slabý pokus však Průcha bezproblémů chytá. Gólman hostů kapituluje až v 59. minutě, kdy Kovářík vysune Zemana a ten svůj samostatný únik vyřešil s přehledem střelou podél gólmana 3:1. Od této chvíle se za stálého deště utkání prakticky jen dohrává. Přesto domácí hráči mohou svůj náskok několikrát navýšit. Jenže v zakončení už si počínají nepřesně, dvakrát je v dobré šanci Martin Čára, ale na kvalitnější koncovku už nemá síly a ve dvou dobrých šancí se objevil i střídající Urban. Nejprve není dostatečně důrazný v malém vápně po rohovém kopu a v 89. minutě se dokonce rychlonožka Urban doslova řítí sám na brankáře Průchu,při pokusu o kličku ho však zradí gravitace a z dobré šance tak není nic. Utkání tak za potlesku domácích fan
oušků
končí a domácí hráči si v posledním domácím zápase připisují tři body.
M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Z utkání jsme měli obavy, jelikož těsně před utkáním nám z různých důvodů vypadla trojice Hájek, Benda, Zradička. Nakonec jsme utkání zvládli a rozloučili jsme se s domácími fanoušky vítězně. Příští týden nás čeká poslední utkání v Košťálově, které sehrajeme netradičně už v PÁTEK 15.6. od 17:30! V tomto utkání budeme chtít bodovata završit už tak velmi úspěnou jarní část soutěže.

Br.: 7. Herkner 1:0, 14. Paldus z pen. 1:1, 16. Čára 2:1, 59. Zeman 3:1

Rozhodčí: Lopuszynski – Vacek, A. Brož (hlavní v prvním poločase velmi špatný výkon) Delegát: nepřítomen

ŽK: 1:2 (Vlach)

Nejlepší hráči: Herkner (DOU) – Paldus (VHB)

Sokol Doubí: Jirák – Beneš, Holický (c), Haunold, Kabát – Matuna (75. Urban), Vlach, Kovářík, Herkner – Čára, Zeman

Připraveni ještě: Sulo

Chyběli: Šimek (dlouhodobé zranění), Jonáš (ukončil aktivní kariéru), Hájek, Benda (zranění), Čermák (dovolená), Zradička (rodinné důvody)