11.mistrovské utkání – muži jaro2018

FK Krásná Studánka – Sokol Doubí 0:5 (0:1)

V sobotním dopoledni jsme zajížděli na hřiště sestupem ohrožené Krásné Studánky. Do tohoto městského derby vstoupili hosté aktivně a od úvodního hvizdu měli územní převahu. Do šancí ze hry se však hráči Doubí ne a ne dostat, tak hrozili alespoň z rohových kopů, kdy se dvakrát do nebezpečného zakončení dostal kapitán Holický, bohužel mu v obou případech byla branka malá. Úvodní branka tak padla z nevinně vyhlížející akce ve 20. minutě, to Herkner vybojoval zdánlivě ztracený míč pro Haunolda, který napřáhl ke střele ze dvaceti metrů a domácí gólman na přesnou střelu k tyči neměl šanci dosáhnout 0:1. Hosté po vedoucí brance viditelně zvolnili, ale domácí zkoušeli pozornost Jiráka pouze střelami z uctivé vzdálenosti. Těsně před poločasem mohl navýšit skóre aktivní Benda, ale domácí brankář Koutecký na poslední chvíli zasáhl.
Ve druhém poločase se čekal tlak domácích fotbalistů, který se však nedostavil a hosté během dvaceti minut rozhodli utkání. Nejprve si v 56. minutě na centr Kováříka z trestného kopu naběhl Vlach a v pohodě překonal Kouteckého 0:2. V 58. minutě vyzval ke skórování Haunold Bendu, který levačkou podél gólmana prakticky rozhodl utkání 0:3. V 63. minutě je rychlonožka Haunold u míče dříve než špatně vybíhající domácí gólman a střelou ze třiceti metrů trefuje opuštěnou domácí kasu 0:4. Poslední hřebíček do domácí rakve zatluče Vojta Zeman, to Haunolda nastřelí při odkopu domácí brankář, míč se odrazí k volnému Zemanovi, který nemá problém trefit odkrytou branku 0:5. Utkání se pak už pouze dohrává, přesto můžou hosté přidat další branky, Benda v nájezdu pouze nastřelí nohy vybíhajícího brankáře, Haunold se dostane dokonce do třech tutových šancí, v zakončení pod dojmem vysokého vede
ní je v
šak laxní. Hosté si tak z derby odváží zasloužené tři body.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Měli jsme z utkání trošku obavy, jelikož domácí hrají prakticky o všechno a nám se navíc v týdnu zranil kanonýr Hájek. Přesto jsme utkání zvládli s přehledem a domácí jsme jasně přehráli. Velmi mě překvapilo, že sestupem ohrožení domácí nám nekladli prakticky žádný odpor a my mohli přidat ještě více branek. Pochvalu dnes zaslouží všichni hráči. Tyto tři body z venku budeme chtít potvrdit v posledním domácím utkání proti rezervě Velkých Hamrů a vítězstvím se rozloučit s našimi fanoušky.

Br.: 20. Haunold 0:1, 56. Vlach 0:2, 58. Benda 0:3, 63. Haunold 0:4, 65. Zeman 0:5

Rozhodčí: Špidlen – Mařatka, Maruška (velmi dobrý výkon všech) Delegát: Skalický

ŽK: 2:0

nejlepší hráči: Novák (KST) – Haunold (Doubí)