10. mistrovské utkání – muži jaro 2018

Sokol Doubí – FK Rynoltice 1:3 (0:2)

V sobotu jsme na domácím hřišti přivítali vedoucí tým tabulky FK Rynoltice. Úvodní desetiminutovka patřila hostům, kteří byli více na balónu a snažili se diktovat tempo hry, do vážnějšího ohrožení domácí branky se však nedostali. A tak první, ale za to obrovskou šanci si v 15. minutě vypracovali domácí, to Herkner ve vápně sklepl míč na Hájka a ten v super šanci trefil jen nohy gólmana Kubínka! Následný odražený míč si našel cestu ke Kováříkovi, který z dobré pozice pálil vedle! V následných minutách sledovali diváci vyrovnaný souboj a gólově udeřilo až těsně před poločasem, bohužel dvakrát a do domácí sítě. Nejprve ve 40. minutě fatálně chybuje stopér Kabát, když nedokáže odkopnout míč a nabídne sólový únik Balíkovi, který s přehledem otevírá skóre 0:1. O dvě minuty později zaskočení domácí opět zachybují ve středu hřiště a šikovný Kopic pěkně obstřelí Jiráka 0:2. Šokovaný domácí úplně přestanou hrát a v poslední minutě poločasu je musí výborným zákrokem zachránit Jirák, který zlikviduje hostující nájezd ze strany. Do kabin tak odchází spokojenější hosté, kterým domácí doslova nabídli dvoubrankové vedení.
O poločase domácí přeskupí řady a snaží se s výsledkem něco udělat. V 50. minutě se do dobré šance dostane Haunold, jeho střelu však konečky prstů vytáhne Kubínek na tyč! V další šanci se o chvíli později zjeví střídající Zeman, hostující gólman reflexivním zákrokem jeho střelu vytěsní mimo  tři tyče. V 60. minutě je sníženo, to rohový kop Kováříka hlavou usměrňuje do sítě agilní Zeman 1:2. Vypadá to, že se domácí ženou za zaslouženým vyrovnáním, to by však nesměli v 63. minutě vyrobit nesmysl dva nejzkušenější hráči v domácím dresu Hájek s Kovaříkem, kteří trestný kop na polovině hřiště rozehrají tak, že hostům nabídnou protiútok a Kopic pod padajícím Jirákem vrací hostům dvoubrankové vedení 1:3. Domácí utkání nebalí a mají další šance, Herknerova dorážka trefuje na brankové čáře hostujícího obránce, to byl prakticky jistý gól! Škoda Ondro!!! Trestný kop z dobré pozice namíří Kovářík pouze nad branku. Další hlavička Zemana míří jen těsně vedle a konečně hlavička Vlacha v tutové šanci míří nad branku. Hosté si tak odváží z doubského peršánu tři body, nutno říci, že jim domácí dnes byli více jak vyrovnaným soupeřem.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Bohužel nás sráží hrubé individuální chyby, které nás dnes připravily o bodový zisk. Kluci jinak bojovali a vypracovali si i spoustu gólových šancí, bohužel dnes naše produktivita oproti minulým zápasům byla doslova žalostná. Hostům gratuluji k postupu do KP, mají dobrý tým. V příštím týdnu nás čeká derby na hřišti Krásné Studánky, kde se budeme snažit předvést podobný výkon jako dnes a vyvarovat se fatalních hrubých chyb. Pokud to zvládneme, neměli by jsme se domů vracet s prázdnou.

Br.: 40. Balík 0:1, 42. Kopic 0:2, 60. Zeman 1:2, 63. Kopic 1:3

Rozhodčí: Vachek – Kovářová, T. Bohata (dobrý výkon) Delegát: Mazánek

ŽK: 1:2 (Vlach)

nejlepší hráči: Holický (DOU) – Kubínek (RYN)