9.mistrovské utkání – muži jaro 2018

TJ Desná – Sokol Doubí 5:6 (2:5)

V sobotu jsme zajížděli do Desné s cílem napravit zpackané utkání z minulého týdne a jelikož domácí tým neprožívá zrovna ideální jarní část soutěže, dal se očekávat vyrovnaný zápas. Úvod zápasu vyšel lépe našim barvám a již v 6. minutě vysune Kovářík Haunolda, který bez problémů přehodí špatně vyběhnutého gólmana Mucsku 0:1. Domácí srovnají krok v 19. minutě, trestný kop letí do našeho vápna přímo na nohu Zradičky, ten ho však nepochopitelně mine a nejlepší střelec celé soutěže Vratislav Kořínek ho tečuje mimo dosah Honzy Jiráka 1:1. Naše reakce je však blesková, to ve 23. minutě běží za zdánlivě ztraceným míčem Hájek, v rohu vápna je nesmyslně faulován domácím brankářem, rozhodčí píská avšak faul vytahuje mimo pokutové území! Z následujícího trestného kopu ale Kovářík nalezne dobře si nabíhajícího Hájka, který ranou pod břevno posílá hosty do vedení 1:2. Ve 26.minutě zahrají roh nakrátko Kovářík s Hájekem a centr druhého jmenovaného uklízí do sítě úplně volný Vlach 1:3. Hosté hrají ve velké pohodě a po pěkné akci ve 30. minutě krásně vyzve Haunold Zradičku, který svůj pokus ještě otře o domácího obránce a gólman Mucska je bezmocný 1:4. Ve 34. minutě vidí šokovaní diváci další gól v domácí síti, to Kabát dlouhým pasem posadí míč na hlavu kanonýra Hájka, který se v těchto situacích nemýlí 1:5! Ve 45. minutě kopou domácí trestný kop z velké dálky, následný centr usměrňuje hlavou do sítě kapitán Přemysl Kořínek 2:5. Úplně zbytečný gól do šatny jak se říká.
Druhý poločas začali domácí velkým náporem, hosté nedokázali podržet míč a na přetíženou obranu se valil jeden útok za druhým.Udeřilo v 61. minutě, to si na dlouhý pas za naší obranu naběhl domácí Karel a pod padajícím Jirákem snížil na 3:5. V 65. minutě je pro hosty ještě hůř, nejprve je u domácího vápna faulován Zradička, což nepřesný sudí Šůma přehlédne, následný rychlý brejk domácích může zastavit Beneš, avšak chybuje a tak domácí útok přeruší až před vápnem faulem stopér Kabát. K údivu všech přítomných na popud pomezního Blaschkeho ukazuje hlavní sudí na penaltový puntík. Následuje vlna protestů a žluté karty. K penaltě se postaví kanonýr V. Kořínek a s přehledem snižuje na rozdíl jediného gólu 4:5. Domácí přeskupí zadní řady a ženou se za vyrovnáním, logicky tak mají v defenzívě okénka a jedno takové hosté využijí v 71. minutě, to špílmachr Kovářík uvolní Hájka, který běží prakticky od půlky sám na brankáře, tomu udělá kličku, posadí na zadek i vracejícího se obránce a míč v klídku dovede do opuštěné branky 4:6. Bláznivý zápas však ještě není u konce, v 80. minutě napřáhne domácí Přemysl Kořínek ze 30 metrů ke střele, brankář hostů míč podcení a ten končí v jeho síti 5:6!!! Dvougólový náskok nám může vzápětí vrátit střídající Čára, jeho hlavička jde však těsně vedle. Domácí mají v závěru tlak, ale hosté s vypětím všech sil utkání dovedou do vítězného konce a odváží si cenné tři body.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Zápas přesně ukázal naše dvě tváře, tedy výbornou ofenzívu (na jaře v 9 zápasech 34 gólů) a tragickou defenzívu (24 gólů v 9 zápasech). Za první poločas zaslouží kluci pochvalu, za ten druhý je naopak budeme muset pokárat. Vyzdvihnout musím trojici Hájek – Haunold – Kovářík, která měla prsty ve všech našich vstřelených gólech. V příštím týdnu hostíme vedoucí tým tabulky FK Rynoltice. Tímto bych chtěl pozvat všechny fanoušky, dají se očekávat další ofenzivní hody :-) Budeme se snažit fanoušky nezklamat a urvat proti lídrovi soutěže nějaké body.

Br.: 6. Haunold 0:1, 19. V. Kořínek 1:1, 23. Hájek 1:2, 26. Vlach 1:3, 30. Zrdička 1:4, 34. Hájek 1:5, 45. P. Kořínek 2:5, 61. Karel 3:5,
65. V Kořínek z pen. 4:5, 71. Hájek 4:6, 80. P. Kořínek 5:6

Rozhodčí: Šůma – J. Blaschke, Dunajevský (hlavně ve II. poločase velmi nepřesný výkon) Delegát: Šťastný

ŽK: 2:3 (Kovářík, Vlach, Haunold)