8.mistrovské utkání – muži jaro 2018

Sokol Doubí – Sokol Ruprechtice 1:4 (1:1)

V sobotu jsme na domácím hřišti hostili v městském derby tým z Ruprechtic. Úvod zápasu zastihl domácí v dobrém rozpoložení a hosté měli v obranné fázi co dělat. V 11. minutě za kombinují Hájek s Kováříkem, kolmice druhého jmenovaného do vápna hostů, kde Herkner s přehledem prostřeluje Vavřicha 1:0. Domácí po vstřeleném gólu nepochopitelně zvolnili a hosté se postupně ujali otěží zápasu. Velmi nebezpečné byly hlavně jejich dlouhé auty, které dělaly domácím velké problémy. Ve 28. minutě už hosté srovnávají účet zápasu, dlouhý aut, míč pro tečuje hostující hráč hlavou do tyče a důrazný Dlabola hlavou míč doráží do branky 1:1. Domácím se hra nedaří a hosté mají mírnou územní převahu až do konce prvního poločasu. Přesto mohou domácí těsně před poločasem strhnout vedení na svojí stranu, to trestný kop Kováříka ze strany překvapivě projde až k Vavřichovi, který míč stačí reflexivně vyrazit. Do kabin tak hráči odchází za nerozhodného stavu.
Začátek druhého poločasu patří jednoznačně hostům, kteří během patnácti minut utkání rozhodnou. Nejprve ve 48. minutě vyveze míč hostující Průcha, následuje průniková přihrávka za naší obranu a mladý Vencl je u míče dříve než domácí gólman Sulo a hosté vedou 1:2. V 57. minutě opět následuje průniková přihrávka za naší obranu, tentokrát však do ofsajdového postavení, které však pomezní Rympler pouští a hosté se řítí ve dvou na osamoceného Sula a mladíček Kaiser po přihrávce svého spoluhráče zasouvá míč do prázdné branky 1:3. Poslední hřebíček do naší branky zatluče v 61. minutě Dlabola, ten po dlouhém autu posílá na domácí branku slabou střelu, Sulič v domácí brance však míč podcení a ten končí k překvapení všech aktérů v síti 1:4. Domácí pak zkouší snížit nepříznivý stav, velkou šanci si však vytvoří pouze Zeman, kterého vychytal Vavřich. Domácí tým hraje v křeči a hosté pod dojmem jasného vedení také poleví a tak se utkání dohraje až do konce. Hosté si tak odváží z Doubí jednoznačné a zasloužené vítězství.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Dnes jsme utkání nezvládli a prohráli naprosto zaslouženě. Spokojeni můžeme být pouze s první dvacetiminutovkou. Pak jsme přestali běhat, prohrávali osobní souboje a neměli žádné odražené balóny. Takhle hrát nemůžeme a nebudeme. Hráči si musí uvědomit, že u fotbalu se běhá a bojuje. Kdo si to uvědomit odmítá hrát prostě nebude. V sobotu cestujeme do Desné, kde nás čeká domácí tým z popředí tabulky. Přesto budeme chtít bodovat a napravit dnešní domácí ostudu.

Br.: 11. Herkner 1:0, 28. Dlabola 1:1, 48. Vencl 1:2, 57. Kaiser 1:3, 61. Dlabola

Rozhodčí: Pánek – Rympler, Jákl (průměrný výkon) Delegát: nepřítomen

ŽK: 1:3 (Zeman)

nejlepší hráči: Beneš (DOU) – Dlabola (RUP)