5.mistrovské utkání – muži jaro 2018

Sokol Doubí – FK Hejnice 6:1 (4:1)

V sobotu jsme za krásného slunného počasí přivítali souseda v tabulce FK Hejnice. Domácí začali aktivně a hned v úvodu měl šanci Hájek, to Kovářík chytře rozehrál trestný kop na Haunolda, jeho zpětnou přihrávku však Hájek v těžké pozici poslal nad branku. V 10. minutě již udeřilo, Hájek pěknou přihrávkou našel Haunolda, na jehož křižnou střelu neměl Dostál nárok 1:0. Ve 12. minutě tak dlouho vede Vlach míč až o něj přijde, následuje rychlá přihrávka za naší obranu a David Neumann vyrovnává účet utkání 1:1. Domácí však reagují rychle, to ve 14. minutě předvedou signál z rohového kopu, který zahrává Kovářík, hlavička Zemana míří do tyče a odražený míč posílá do sítě hlavičkou volný Vlach  2:1. Ve 26. minutě vyťukají Hájek s Holickým několik hráčů soupeře, následuje pas za obranu od druhého jmenovaného na Ondru Herknera, který překonává Dostála v brance hostů 3:1. Domácí dominují a ve 30. minutě uvolní pěknou přihrávkou Hájek dobře si nabíhajícího Beneše. Ten je sražen ve vápně a nemůže následovat nic jiného než pokutový kop. Ten s přehledem ranou k tyči proměňuje Lukáš Vlach 4:1. Hosté jsou zralí na ručník a v krátkém sledu provádí dvě střídaní, když ze hřiště jdou Matouš s Kobrem. Do konce poločasu se už nic nestane a tak domácí odchází do kabin s tříbrankovým vedením.

Druhý poločas začne stejně jako první, domácí stále větrají hostující obranu, která rychlostně nestíhá. V 57. minutě sklepne míč hlavou Zeman na Hájka, jenž krásnou střelou levačkou o tyč naděluje hostům populárního „bůra“ 5:1. Po tomto gólu tempo hry výrazně uvadne, přesto diváci ještě vidí jeden gól v síti nešťastného Dostála. To v 74. minutě chybuje hostující stopér Malinský, který doslova namaže Haunoldovi, který tvrdou přízemní střelou uzavírá skóre 6:1! Domácí tak doslova deklasovali svého soupeře a po výborném výkonu si připisují zaslouženě tři body.

Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři domácího týmu): Výborný výkon celého týmu, hostům jsme až na jednu chybu nic nedovolili a naopak jsme předváděli pěkný ofenzivní fotbal. Dáváme hodně gólů a fanouškům se naše zápasy musí zamlouvat. Pochvalu dnes zaslouží všichni. V následujících týdnech náš čekají dvě utkání na hřištích soupeřů, již v sobotu v Pěnčíně, kde nastoupíme v netradičním čase (11:30) a v dalším týdnu ve Cvikově. Cílem je uhrát minimálně tři body.

Branky.: 10. Haunold 1:0, 12. D. Neumann 1:1, 14. Vlach 2:1, 26. Herkner 3:1, 30. Vlach z pen. 4:1, 57. Hájek 5:1, 74. Haunold 6:1

Rozhodčí: Zboroň – Plíva, Ježek (velmi dobrý výkon) Delegát: Milner

ŽK: 0:2

nejlepší hráči: Haunold (DOU) – D. Neumann (HEJ)