2.mistrovské utkání – muži jaro 2018

FK Stráž pod Ralskem – TJ Sokol Doubí 4:3 (0:0)

V sobotu jsme zajížděli na UMT do Heřmanic, kam soupeř vzhledem k nezpůsobilé hrací ploše na svém stadionu utkání přeložil. Po celé utkání hráče bičoval vítr s vytrvalým deštěm.

15. min – Po rychlé křídelní akci vyzve domácí Sedláček ke skórování kanonýra Věcheta, kterého však bravůrně vychytal Jirák.

16. min – O minutu později se v šanci ocitl domácí Cerman, branku však minul.

24. min – První vážnější akce hostů a hned je z toho velká příležitost! Benda najde ve vápně Hájka, který z ideální pozice branku minul.

28. min – Centr aktivního Sedláčka, závar před hostující brankou, avšak domácím se nepodaří dostat míč do sítě.

40. min – Další obrovská šance hostujícího kapitána Hájka, tentokrát ho vychytal domácí gólman Tulis.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří však z velkých šancí skórovat nedokázali. Následně se hra vyrovnala a své šance měli i hosté, bohužel Hájek své dvě tutovky proměnit nedokázal.

46. min – Dobrá práce Bendy v souboji s domácí obranou, míč se odrazí k Hájkovi, jenž pěknou ranou na zadní tyč otevírá skóre 0:1.

47. min – O minutku později je srovnáno, po sérii rohových kopů se prosazuje důrazný Mitáč 1:1.

49. min – O chvíli později hosté znovu vedou, to přihrávku Zemana na malé vápno přetaví v gól Haunold 1:2.

61. min – Dlouhý aut domácích, hosté nejsou důrazní a nedokáží míč odkopnout, čehož využívá domácí tank Cerman a srovnává 2:2.

75. min – Na polovině hřiště nepískne sudí faul na Hájka, následný brejk řeší hosté pouze faulem na Věcheta a následuje trestný kop.

Ten si postaví domácí benjaminek Roll a střelou z 25 metrů překonává Jiráka v brance hostů 3:2.

80. min – Rozhodčí upřel domácím regulérní branku, po signalizované výhodě jsou domácí v šanci, současně se střelou Hanouška,

která skončila v síti však rozhodčí písknul předcházející faul na Cermana.

85. min – Po ofsajdu domácích Vlach rychle rozehraje míč na Kováříka, ten pošle centr do vápna domácích a Haunold hlavou

překonává domácího brankáře Tulise 3:3.

86. min – Hosté se neradují dlouho, ihned z rozehry pošle dlouhý míč Roll na Hanouška, a ten šťastnou hlavičkou míč prodloužil za

záda překvapeného Jiráka 4:3.

Utkání tak končí šťastným vítězstvím domácího celku. Hostům, kteří si bod zasloužili tak zůstaly jen oči pro pláč.

M. Bláha, P. Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Jsme velmi zklamaní, na tři góly venku prostě musíme bodovat. Dnes jsme se porazili ale sami, dostaneme laciné tři góly ze standartek (rohový kop, aut, trestný kop) a naprosto zbytečný čtvrtý gól, při kterém nemá čisté svědomí Honza Jirák. Nedá se nic dělat, ztracené body musíme získat v sobotu, kdy doma hostíme nebezpečnou rezervu Mšena.

Br.: 46. Hájek 0:1, 47. Mitáč 1:1, 49. Haunold 1:2, 61. Cerman 2:2, 75. Roll 3:2, 85. Haunold 3:3, 86. Hanoušek 4:3

Rozhodčí: Švajdler – Frýda, P. Blaschke (velmi podprůměrný výkon) Delegát: Milner

ŽK: 1:1 (Kovářík)

Nejlepší hráči: Věchet (STR) – Haunold (DOU)