1.mistrovské utkání – muži jaro 2018

TJ Sokol Doubí – VTJ Rapid Liberec 2:0 (1:0)

V prvním jarním utkání jsme hostili v městském derby VTJ Rapid Liberec. Domácí do utkání vstupovali s jasným cílem a to získat plný počet bodů.

4. min – Pěkný křížný balón Herknera na Zemana, jeho střela z dobré pozice však míří nad branku.

7. min – Ve vápně se hezky uvolnil kapitán Hájek a jeho přihrávku přetavil v úvodní gól Vojta Zeman 1:0.

11. min – Po rohovém kopu hlavičkuje Haunold na Herknera, jehož pokus vykopává hostující bek z brankové čáry.

28. min – Krásná přihrávka Čáry na Herknera, jenž je v jasné šanci ve vápně sražen Jechem, sudí Ďorď však nepochopitelně                               nezapískal!

29. min – Hostující brejk musí za žlutou kartu přerušit domácí stopér Kabát.

31. min – Rohový kop hostů, prodloužený míč na zadní tyč, kde hostující hráč v těžké pozici domácí branku netrefuje.

34. min – Hájek pěkně uvolní do šance Zemana, který z dobré pozice branku přestřeluje.

41. min – Střela Hájka po sklepnutí Čáry míří těsně vedle tyče gólmana Paidara.

První poločas tak skončil jednobrankovým vedením domácího týmu.

46. min – Haunold vybojoval míč, vystřelil a Paidar jen sledoval míč letící těsně vedle jeho pravé tyče.

66. min – Těsně po svém příchodu na hřiště se ve vápně v šanci zjevil Kovářík, je skopnut hostujícím obráncem, píšťalka sudího však                 opět mlčí, což značně rozčílilo domácí lavičku.

73. min – Z čista jasna se v ojedinělé šanci hostů objevil Kejdana, domácí brankář Jirák však svůj tým podržel.

84. min – Domácí špílmachr Kovářík uvolnil Hájka, který tvrdou střelou o tyč rozhoduje utkání 2:0.

Domácí ve druhém poločase ještě dokázali skóre navýšit a připisují si naprosto zasloužené tři body.

Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři domácího týmu): Myslím, že jsme dnes byli lepší než soupeř, bohužel jsme neproměňovali šance a tak byl výsledek prakticky až do konce zápasu na vážkách. Dvě branky jsme však nakonec vstřelili, dvě nám sudí ještě neuznali kvůli ofsajdu a dvě jasné penalty rozhodčí nenařídil. Máme však tři body a to je to podstatný. V sobotu zajíždíme do Heřmanic, kde na tamní umělé trávě odehrajeme duel s posílenou Stráží pod Ralskem. Za úspěch s kolegou Sulem budeme považovat jakýkoliv bodový zisk.

Br.: 7. Zeman 1:0, 84. Hájek 2:0

Rozhodčí: Ďorď – Nádeník, Kutílek (velmi podprůměrný výkon) Delegát: Fischer

ŽK: 1:3 (Kabát)

Nejlepší hráči: Hájek (DOU) – Jech (VTJ)

Sokol Doubí: Jirák – Beneš, Vlach, Kabát, Čermák – Zeman (80. Benda), Holický, Haunold, Herkner (65. Kovářík) – Hájek (c), Čára (89. Matuna).

Připraveni ještě: Zradička a Sulo

Chyběli: Šimek (dlouhodobé zranění), Jonáš (zranění), Urban