13.mistrovské utkání – muži

Velké Hamry B – Sokol Doubí 3:2 (1:1)

V posledním podzimním kole jsme v neděli zajížděli do Velkých Hamrů k duelu s místní rezervou. Úvod zápasu patřil našim barvám, již v 9. minutě navrátilec do sestavy Hájek uvolní Herknera, který postupoval ze strany sám na gólmana Štětkaře, ten však dokázal střelu našeho hráče vyrazit. Hra pokračovala, míč si znovu našel Herky a na jeho centr si pěkně naskočil Holický a otevřel účet utkání 0:1. v 15. minutě mohou hosté navýšit svůj náskok, to výborně zapracuje Hájek a vyzve ke skórování Herknera, ten však před prázdnou brankou míč minul!!! Z následného protiútoku domácí trestají, to se střelou z poza vápna s pomocí teče hostujícího hráče prosazuje Paldus 1:1. V 25. minutě startuje svoji show sudí Zlatník, když píská sporný faul hostujícího Beneše. Následuje trestný kop pro domácí z ideální pozice, domácí player však pouze sestřelil Zradičku ve zdi. Ve 32. minutě vyveze míč Vlach , pěknou přihrávkou uvolní koho jiného než Herknera, který opět běží ze strany sám na Štětkaře, domácí brankář je opět úspěšný a jeho střelu vyráží. Ve 38. minutě vybojuje míč Holický, předá Hájkovi, který krásnou průnikovou přihrávkou nalezne Herknera, který v ideální pozici míč opět netrefuje. V závěru poločasu ještě inkasuje žlutou kapitán Suchomel za slova “ to byla ruka“ směrem k rozhodčímu. Poločas tak končí nerozhodně, kdyby však hosté vedli o dvě branky nikdo by se nemohl divit.
Druhý poločas na už dost rozbitém hřišti začnou hosté velmi dobře, v 53. minutě vybojuje míč Herkner, přejde přes domácího obránce a střelou se štěstím konečně překonává gólmana Štětkaře 1:2. V 65. minutě vyšle ze 40 metrů krásnou střelu domácí stopér, Jirák však předvede fantastický zákrok a míč vyrazí na rohový kop. V 74. minutě je po druhé žluté kartě vyloučen hostující bek Beneš. Domácí si vytvoří proti oslabeným hostům tlak a v 80. minutě vyrovnávají, to zbytečně u rohového praporku fauluje Vlach, následný trestný kop propadne až na zadní tyč, kde ho důrazný Kříž doslova dokope do hostující sítě 2:2. Ihned po rozehrání fauluje domácí kapitán L. Prousek a po druhé žluté míří také do sprch. Utkání tak směřuje k asi zasloužené remíze, ale v 89. minutě domácí nakopnou míč za hostující obranu, tam vyplave volný Kavan a i když míč netrefí ideálně ten se došourá do sítě nešťastných hostů 3:2 ! V 90. minutě je ještě naprosto nesmyslně sudím Zlatníkem vyloučen po druhé žluté kartě hostující kapitán Suchomel za údajný faul. Utkání tak končí smolnou porážkou hostujícího týmu a uzavírá tak podzimní část sezóny.
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Dnes jsme doplatili na neproměňování tutovek v prvním poločase. Nechali jsme tady úplně zbytečně všechny body. Kluci však dnes bojovali a prohrát si nezasloužili. Jinak to co předvedl sudí Zlatník, z toho jsem hodně rozčarovaný. Člověk se pak sám sebe ptá, zda má smysl vůbec dělat fotbal. To, že to ten frajer neumí vím už nějaký pátek, ale že ho pošlou bez delegáta na utkání 1. A třídy a on si na hřišti léčí svoje mindráky, z toho je mi doslova nablití. Skončila tak podzimní část, kterou i přes velké množství zranění prostě nemůžeme hodnotit pozitivně. V zimě nás čeká hodně práce a je nutné se pustit i do přestavby stávajícího kádru.

Br.: 16. Paldus, 80. Kříž, 89. Kavan – 9. Holický, 53. Herkner

Rozhodčí: Zlatník – Ouředník, Kovář (hlavní Zlatník tragický výkon, nevětší službu fotbalu by udělal, kdyby ukončil kariéru)
Delegát: nepřítomen