12.mistrovské utkání – muži

TJ Sokol Doubí – FK Krásná Studánka 2:0 (1:0)

V sobotním sychravém počasí jsme hostili v městském derby tým z Krásné Studánky. Domácí do utkání vstoupili aktivně, snažili se kombinovat a hosté se od začátku utkání museli bránit. Již v 7. minutě jdou domácí do vedení, to dlouhý aut Kabáta prodloužil hlavou Suchomel až k Vlachovi, který neměl problém trefit odkrytou branku 1:0. Další velkou možnost měli domácí po čtvrthodině hry, Suchomel vyvezl míč a dostal se až ke střele, hostující gólman Vrábel míč jen vyrazil, ale dorážející Zeman míč jen napálil do ležícího gólmana hostů. Domácí tým pak přeci jen polevil v tempu a k náznakům se dostala i Studánka, nestárnoucí „Nestor“ Sulo však nemusel řešit výraznější problém. Ani domácí si již nedokázali vypracovat vážnější šanci a tak do kabin se odcházelo za jednobrankového vedení domácího týmu.
Úvod druhého poločasu patřil hostujícímu týmu, který několikrát zahrozil. Zvlášt vysoký Eimann na hrotu útoku několikrát zaměstnal obranu domácích. Své dvě šance však nedokázal proměnit, jednou branku Sula zbrkle přestřelil, ve druhé už mířil přesněji, avšak střelou ze strany však trefil jen vnější tyč. Domácí mohli zvýšit zásluhou Herknera, který však střelu levou nohou namířil mimo tři tyče. Herkymu se poslední dobou střelecky nedaří, což potvrdil v 72. minutě, kdy se k němu odrazil míč po rohovém kopu, ale Ondra napálil míč nad břevno hostující branky. Klid do domácích řad vnesl v 82. minutě kapitán Suchomel, ten vybojoval míč, narazil si s Čárou a svůj sólový únik zakončil přesnou střelou na přední tyč 2:0. Do konce utkání se už nic nestalo a tak si domácí tým připsal důležité tři body.
Milan Bláha, Peter Sulo (trenéři TJ Sokol Doubí): Jsme moc rádi, že jsme dnes dokázali zvítězit a přerušit sérii třech porážek. I přesto, že jsme opět hráli ve slepované sestavě jsme hlavně v prvním poločase byli lepším týmem, bohužel jsme z převahy vytěžili jen jeden gól. Druhý poločas už byl hlavně o bojovnosti. Pochválit dnes musím kapitána Suchomela, který z pozice stopéra jednu branku vstřelil a na druhou přihrál. Zdatně mu sekundovali i Beneš a Kabát. V posledním podzimním kole jedeme v neděli na hřiště do Velkých Hamrů, kde se střetneme s místní rezervou a cílem je v tomto utkání neprohrát.
Br.: 7. Vlach, 82. Suchomel
Rozhodčí: Dvořák – Ouředník, Řezníček (dobrý výkon všech) Delegát: Poživil
ŽK: 0:1
Sokol Doubí: Sulo – Beneš, Suchomel (c), Bláha, Kabát – Vlach, Holický – Zeman (79. Čára), Kovářík, Herkner – Benda (86. Matuna)