11.mistrovské utkání – muži

FK Rynoltice – TJ Sokol Doubí 3:0 (1:0)

V sobotu jsme zajížděli na hřiště druhého celku tabulky do Rynoltic. Hostům stále chybí mnoho hráčů a tak se v základní sestavě objevil i jeden z trenérského dua, tentokrát Milan Bláha na pozici stopéra. Celý první poločas se nesl v duchu domácí převahy s nebezpečnými kontry hostů. První velkou šanci měli hosté, to Benda vypíchl míč váhajícímu obránci domácích, předložil míč Kováříkovi, který v superšanci z malého vápna jen nastřelil gólmana Kubínka!!! Rčení nedáš, dostaneš se opět potvrdilo ve 14. minutě, to nejlepší hráč domácích Kopic vzal na polovině hřiště míč, obešel čtyři protihráče a střelou od tyče otevřel skóre 1:0. Hosté však hrají dobře a v dalších minutách mají šance právě oni, nejprve Herkner z hranice vápna těsně mine šibenici domácí branky. V další šanci je hostující Zeman, jeho střela levačkou však není přesná. Domácí kontrují střelami Čeřovského a T. Kotka, které však Jirákovu branku neohrozí. Další 100% šanci na vyrovnání má Herkner, kterého poslal do úniku Kovářík, Herky však s gólmanem Kubínkem přehodil i branku. To byla velká škoda pro hostující tým. První poločas tak končí těsným vedením domácích.
Hostující smůla nebere konce a v poločase musí střídat zraněný Beneš a zdravotní problémy hlásí i Kabát. Do druhého poločasu vstoupí domácí aktivně a dostanou hosty pod tlak, těm se nedaří udržet míč na polovině soupeře a domácí podnikají jeden útok za druhým. Druhou branku se jim podaří vstřelit v 52. minutě, hosté házejí aut avšak pouze na domácí kopačky, následuje kolmice do vápna na T. Vacka, kterého trochu nešikovně fauluje kapitán hostů Suchomel. Následnou penaltu s přehledem proměňuje Tomáš Kotek 2:0. Tato branka prakticky rozhodla utkání, domácí drží míč na svých kopačkách a hosté se k ohrožení branky domácích již nedostanou. V 89. minutě domácí přidávají třetí branku, to domácí hráč uteče po pravé straně a předloží míč na vápno Kopicovi, který trefuje pěkně k tyči 3:0.
Milan Bláha (trenér TJ Sokol Doubí): Jsme opravdu ve velmi složité situaci, chybí nám stále mnoho hráčů a sestavu doslova lepíme. I přesto jsme dnes v prvním poločase předvedli velmi dobrý výkon a jen díky naší impotenci v koncovce jsme si neodvezli lepší výsledek možná dokonce i nějaké body. Ve druhém poločase už nás domácí přehráli a my se prakticky jen bránili. Příští týden nás čeká klíčový zápas v domácím prostředí a to derby s Krásnou Studánkou. Musíme toto utkání zvládnout a zvítězit, aby jsme měli klidnější zimu. Doufám, že budou k dispozici Beneš a Kabát, kteří dnes utrpěli zranění. Už teď je jisté, že v tomto důležitém duelu nám budou scházet Jirák, Hájek, Zradička, Šimek, Urban, Jonáš a nejistý je i start Ondry Holického. Další ztráty v kádru by už byly opravdu kritické.
Br.: 14., 89. Kopic, 52. T. Kotek z pen.
Rozhodčí: Švec – Hrbáček, Pánek (dobrý výkon) Delegát: Fischer
ŽK: 2:3 (Bláha, Suchomel, Benda)
Sokol Doubí: Jirák – Beneš (46. Čára), Suchomel (c), Bláha, Kabát – Vlach, Kosiewicz – Zeman, Kovářík, Herkner – Benda (77. Matuna)
Připraveni ještě: Sulo